Szpital w Opatowie ma nową szefową

Data publikacji: 18.05.2021 17:38
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Opatów. Szpital Świętego Leona

Opatów. Szpital Świętego Leona
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Monika Gębska została odwołana z funkcji prezesa Szpitala św. Leona w Opatowie. Taką decyzję podjęło zgromadzenie wspólników spółki, w skład którego wchodzi m.in. zarząd powiatu opatowskiego. Informację potwierdza starosta Tomasz Staniek.

Sama zainteresowana twierdzi, że nie otrzymała żadnej oficjalnej informacji o swojej dymisji.

Tomasz Staniek mówi, że zwolnienie prezesa to prerogatywa zgromadzenia wspólników, z której skorzystano. Szczegółów nie chce zdradzać i zasłania się tajemnicą spółki, mimo że w stu procentach jej właścicielem jest powiat.

- Na nasze stanowisko złożyło się wiele czynników, m.in. wynik finansowy, ale też ostatnio współpraca z panią prezes nie układała się najlepiej - mówi włodarz powiatu.

Monika Gębska przyznaje, że nie wiedziała o planach jej odwołania. Nie zna także uzasadnienia do tej decyzji, ponieważ nie otrzymała żadnej oficjalnej informacji. Od piątku przebywa na zwolnieniu lekarskim.

- Słyszę pierwszy raz, że współpraca zarządu ze mną się nie układała. W mojej ocenie wyglądała ona w sposób poprawny, na dobrym poziomie. Wszystko to, co wspólnie ustalaliśmy, konsekwentnie i stopniowo było wdrażane - komentuje Monika Gębska.

Jak tłumaczy, została powołana w kwietniu 2020 roku, czyli w czasie pandemii. Wiele spraw przez miesiące komplikował koronawirus, przez co finanse lecznicy się pogorszyły. Z uwagi na odgórne obostrzenia, niektóre usługi nie były oferowane np. rehabilitacja. Z powodu COVID-19 wielu pacjentów nadal nie chce przychodzić do szpitala np. na zabiegi czy operacje.

Prezes wylicza przy tym, czego udało się dokonać. To m.in.: stworzenie oddziału covidowego, ale też reaktywowanie poradni okulistycznej, utworzenie poradni endokrynologicznej, uruchomienie chirurgii jednego dnia z operacjami zaćmy.

Monikę Gębską zastąpi Ewelina Wójcik, która pracę rozpoczęła już we wtorek. Jest absolwentką kierunku analityki medycznej na wydziale farmaceutycznym Akademii Medycznej w Lublinie. Przez ponad 10 lat zawodowo związana była z opatowską lecznicą, pełniąc w niej funkcję kierowniczą. W ostatnim czasie pracowała jako szef laboratorium w jednym ze szpitali na Lubelszczyźnie.

Starosta przyznaje, że od nowej prezes oczekuje dobrej współpracy, stałego informowania np. o liczbie pacjentów. W jego opinii, najważniejsze zadania dla nowej szefowej placówki to: zbilansowanie finansów szpitala, czyli zahamowanie rosnących kosztów, pozyskanie lekarzy z Ukrainy, a także doprowadzenie do końca procesu akredytacji.

adv adv
Wiadomości
Reklama