Szpital w Pińczowie zostanie przebudowany oraz doposażony w niezbędny sprzęt diagnostyczny. Dzięki rządowemu wsparciu

Data publikacji: 16.11.2020 14:40
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.11.2020 Pińczów. Przekazanie promesy dla szpitala. Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Lipiec - poseł PiS, Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski, Krzysztof Słonina - dyrektor pińczowskiego szpitala, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski

16.11.2020 Pińczów. Przekazanie promesy dla szpitala. Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Lipiec - poseł PiS, Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski, Krzysztof Słonina - dyrektor pińczowskiego szpitala, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Promesa na 2 mln złotych trafiła do szpitala powiatowego w Pińczowie. Dzięki pieniądzom Zespół Opieki Zdrowotnej w Pińczowie zostanie przebudowany oraz doposażony w niezbędny sprzęt diagnostyczny.

- Tę niebagatelną kwotę przyznał Prezes Rady Ministrów - powiedział poseł Krzysztof Lipiec.

- W tym niełatwym czasie, kiedy borykamy się wszyscy z koronakryzysem, kwota z całą pewnością przyczyni się do tego, że jeszcze bardziej wzrośnie renoma tej placówki. Zapewniam, że jeśli będą jeszcze takie potrzeby, będziemy wspierać samorządy, aby sprostać wszystkim wyzwaniom - dodaje.

Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski zaznaczył, że pieniądze na rozwój placówek medycznych są bardzo potrzebne. Dodał, że zdrowie obywateli jest najważniejsze.

- To tym bardziej cenne, że premier dostrzega potencjał leczenia pacjentów województwa. Pomoc naszym obywatelom to priorytet jaki kieruje się rząd Prawa i Sprawiedliwości - powiedział.

Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski podkreślił, że szpital ma bardzo duże potrzeby. Dlatego władze szpitala otrzymają dodatkowe 700 tys. złotych ze środków powiatu.

- W tym roku na funkcjonowanie szpitala z różnych źródeł spływa naprawdę bardzo dużo pieniędzy. Z samego budżetu powiatu przeznaczyliśmy już 1,5 mln złotych. Jeżeli budżet szpitala wynosi 20 mln złotych, to w tym roku po zakończeniu wszystkich planowanych inwestycji, dofinansowanie szpitala osiągnie prawie 13 mln złotych - dodaje.

- Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowych wind, stacji uzdatniania wody oraz na wymianę sprzętu diagnostycznego - mówi z kolei Krzysztof Słonina, dyrektor lecznicy.

- To między innymi wsparcie oddziału chirurgicznego, zakup nowych urządzeń do zabiegów laparoskopowych, aparatury do kolonoskopii i dla anestezjologów - to główne pozycje w budżecie - dodaje.

To nie jedyny projekt realizowany w lecznicy. Za ponad 5,5 mln zł prowadzona jest modernizacja szpitala, a prawie 2,5 mln zł przeznaczono na informatyzację placówek medycznych.

Reklama