Szpital w Starachowicach koordynacyjnym

Data publikacji: 09.10.2020 11:46
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.10.2020. Szpital Powiatowy w Starachowicach został przekształcony w szpital koordynowany. Na zdjęciu: umowę podpisuje Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski

09.10.2020. Szpital Powiatowy w Starachowicach został przekształcony w szpital koordynowany. Na zdjęciu: umowę podpisuje Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Szpital Powiatowy w Starachowicach został przekształcony w szpital koordynacyjny. Stosowny dokument w tej sprawie podpisał dziś wojewoda świętokrzyski. Oznacza to, że w regionie przybędzie 330 łóżek przeznaczonych dla osób zakażonych koronawirusem.

Zbigniew Koniusz informuje, że decyzja ta podyktowana jest wzrastającą liczbą zakażeń.

- Do funkcji medycznych dołączono jeszcze koordynację innych działań. Starachowicki szpital będzie odpowiedzialny za koordynację wymazów i pracy karetek wymazowych oraz wolnych miejsc na terenie wszystkich poziomów szpitalnictwa - wyjaśnia wojewoda. 

Jak dodał Zbigniew Koniusz, do pracy w szpitalu oddelegowani zostaną pracownicy Sanepidu, Narodowego Funduszu Zdrowia, Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oraz pracownicy urzędu wojewódzkiego. 

- Koordynowanie działań ma się odbywać nie tylko w oparciu o potencjał medyczny szpitala w Starachowicach. Do tej lecznicy zostaną skierowani specjaliści z kilku instytucji. Zespół będzie mocny i myślę, że spełni wymogi i oczekiwania obecnej sytuacji epidemicznej - dodał Zbigniew Koniusz.

Obecnie w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach hospitalizowanych jest około 250 pacjentów. 100 z nich jeszcze w ten weekend przetransportowanych zostanie do innych szpitali, a pozostali wypisani zostaną do domu.

W sumie w województwie świętokrzyskim od poniedziałku będzie 704 łóżkek dla chorych na COVID-19. Obecnie zajętych jest 215 łóżek tzw. covidowych, a wolnych pozostaje jeszcze około 150 miejsc.

09.10.2020. Szpital Powiatowy w Starachowicach został przekształcony w szpital koordynowany. Na zdjęciu: umowę podpisuje Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyskiFot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Reklama