Szpital w Starachowicach ogranicza przyjęcia na dwóch oddziałach

Data publikacji: 07.10.2020 11:32
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Zdrowie
18.03.2020 Starachowice. Szpital

18.03.2020 Starachowice. Szpital
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Starachowicki szpital ogranicza przyjęcia chorych na oddziały chirurgii i ortopedii. Powodem jest wzrastająca liczba osób z koronawirusem.

Lecznica od marca pełniła funkcję szpitala jednoimiennego, przeznaczonego wyłącznie do leczenia chorych z koronawirusem. Od sierpnia szpital ponownie został otwarty dla wszystkich pacjentów, a dla zakażonych przeznaczone zostało  jedno piętro, czyli dawny oddział wewnętrzny. 

Decyzją wojewody od września szpital ma zapewnić 36 łóżek na tym oddziale dla chorych z koronawirusem i podejrzeniem zakażenia oraz dodatkowo 17 miejsc na oddziale zakaźnym.

Teraz jednak, jak informuje rzecznik szpitala w Starachowicach Małgorzata Kałuża, wzrasta liczba pacjentów chorych na COVID-19, dlatego szpital zdecydował się na ograniczenie przyjęć na oddział chirurgii i ortopedii.

- Oddziały nie są zamykane, ale przyjęcia pacjentów będą zmniejszone. To ograniczenie ma chronić chorych przed zakażeniem.

Sale są najczęściej trzyosobowe, nie zawsze jest możliwość, aby chory czekał na oddziale buforowym czekając  na wynik testu. To może narażać pacjentów na zakażenie koronawirusem, stąd decyzja o ograniczeniu przyjęć na te dwa oddziały.

Obecnie szpital przygotowuje kolejne łóżka dla pacjentów z koronawirusem. W tym momencie leczonych jest tu ponad 60 osób z COVID-19, więc zalecana liczba łóżek jest niewystarczająca.
Bez zmian funkcjonują poradnie specjalistyczne, SOR oraz nocna i świąteczna opieka medyczna. Pacjenci są proszeni o przychodzenie na wyznaczoną godzinę, aby uniknąć gromadzenia się w jednym miejscu.

Reklama