Szpital we Włoszczowie będzie miał dodatkowe łóżka covidowe

Data publikacji: 08.10.2020 15:52
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Szpital Powiatowy we Włoszczowie

Na zdjęciu: Szpital Powiatowy we Włoszczowie
05.10.2017 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

W Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie przybędzie łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19 lub podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Taką decyzję podjął wojewoda świętokrzyski.

Zgodnie z zaleceniami, w placówce obecnie jest 6 takich miejsc, a docelowo ma ich być 30. Rafał Krupa, dyrektor włoszczowskiej lecznicy informuje, że na razie szpital przygotowuje się do wygospodarowania tych miejsc, ale nie na wskazanym przez wojewodę oddziale wewnętrznym. Dlatego, jak mówi Rafał Krupa, szpital poprosił wojewodę o pomoc.

- To jest oddział wewnętrzny II, obok niego jest oddział wewnętrzny I i te dwa oddziały są zlokalizowane w samym sercu naszego szpitala. Gdyby taki oddział powstał w tym miejscu, wówczas zagrozilibyśmy I oddziałowi wewnętrznemu. Poza tym, te dwa oddziały znajdują się przy głównym holu i klatce schodowej. Dlatego musimy to przeorganizować. Trzeba wiedzieć też jak to zrobić. Dlatego potrzebujemy wsparcia lekarza zakaźnika - mówi Rafał Krupa. 

Rafał Krupa dodaje, że sytuacja epidemiczna we włoszczowskiej lecznicy jest trudna. Zakażonych koronawirusem jest 13 osób z personelu medycznego i pięciu pacjentów, którzy przebywają w tzw. strefie buforowej.

- W naszym szpitalu właśnie na oddziale wewnętrznym II, czyli tam gdzie dostaliśmy nakaz utworzenia oddziału covidowego, 8 pracowników jest zakażonych koronawirusem. To oznacza, że te osoby nie mogą świadczyć pracy i na tym oddziale brakuje personelu. Nasz szpital nigdy nie miał nic wspólnego ze szpitalem zakaźnym, w związku z tym poprosiłem pana wojewodę o wsparcie w zakresie pomocy ze strony lekarza zakaźnika do pracy w naszym szpitalu - dodał Rafał Krupa. 

Szpital Powiatowy we Włoszczowie będzie też musiał zakupić m.in. kabinę do dezynfekcji. W lecznicy nowe łóżka dla pacjentów covidowych zostaną wygospodarowane najwcześniej za kilkanaście dni.

Reklama