Szpital we Włoszczowie otrzyma tomograf ze szpitala tymczasowego

Data publikacji: 22.06.2021 14:37
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.06.2021. Kielce. Szpital tymczasowy w Targach Kielce. Tomograf, który trafi do Szpitala Powiatowego we Włoszczowie

22.06.2021. Kielce. Szpital tymczasowy w Targach Kielce. Tomograf, który trafi do Szpitala Powiatowego we Włoszczowie
Fot. facebook.com/posel.krzysztof.lipiec

Szpital Powiatowy we Włoszczowie otrzyma wysokiej jakości tomograf komputerowy. Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski, informuje, że sprzęt zostanie przekazany ze szpitala tymczasowego w Targach Kielce.

- Po potwierdzeniu przez Ministerstwo Zdrowia, że ten sprzęt możemy przekazać włoszczowskiej lecznicy wczoraj zapadła ostateczna decyzja w tej sprawie. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch dni tomograf zostanie przetransportowany do Włoszczowy z pożytkiem dla tamtejszego szpitala - dodał Zbigniew Koniusz.  

Krzysztof Lipiec, przewodniczący świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, przypomniał, że to jest forma podziękowania dla tego szpitala, który w czasie trzeciej fali pandemii koronawirusa pomógł wielu osobom chorym na COVID-19.

- Ten szpital stanął na wysokości zadania w niełatwym czasie, gdy przyszło nam walczyć z koronakryzysem. Gratuluję i szpitalowi i powiatowi włoszczowskiemu, bo sprzęt jest wysokiej klasy, który z całą pewnością przyczyni się do tego, że  potencjał świadczonych usług medycznych we Włoszczowie  jeszcze bardziej wzmocni - dodał Krzysztof Lipiec. 

22.06.2021. Kielce. Szpital tymczasowy w Targach Kielce. Tomograf, który trafi do Szpitala Powiatowego we Włoszczowie. Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Lipiec i wojewoda świętokrzyski Zbigniew KoniuszFot. facebook.com/posel.krzysztof.lipiec

Tomograf komputerowy, który trafi do Szpitala Powiatowego we Włoszczowie kosztował 2,5 mln zł.

Reklama