Szpitale wypełniają się chorymi z koronawirusem

Data publikacji: 22.10.2020 13:02
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
16.10.2020 Starachowice. Szpital. Koronawirus. Pogotowie

16.10.2020 Starachowice. Szpital. Koronawirus. Pogotowie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Coraz trudniejsza sytuacja w świętokrzyskich szpitalach. Dziś ponownie odnotowano rekord liczby przypadków zakażenia koronawirusem. Patogen ten potwierdzono u 486 osób, a w szpitalach z powodu COVID–19 przebywa już 531 pacjentów.

Do Szpitala Powiatowego w Starachowicach, w którym działa jeden z trzech oddziałów zakaźnych, cały czas napływają kolejni chorzy. Dziś jest ich już w sumie około 230, ale pozostaje jeszcze część wolnych łóżek na oddziałach pediatrycznych, neonatologicznym i ginekologicznym. W sumie lecznica dysponuje 33 miejscami dla chorych na COVID-19

Cały czas trudna sytuacja jest również na oddziale zakaźnym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, informuje Anna Mazur–Kałuża, rzecznik placówki.

- Klinika chorób zakaźnych w naszym szpitalu niezmiennie pracuje pełną parą. Od wielu już dni mamy komplet pacjentów. Jeżeli jedna osoba jest wypisywana na domu, na jej miejsce od razu pojawia się następny chory. Obserwujemy cały czas duże zapotrzebowanie na łóżka dla pacjentów chorych na COVID-19 - mówi rzeczniczka.

Anna Mazur–Kałuża podkreśla, że bardzo ważne jest to, by podczas wywiadu lekarskiego pacjent dokładnie i rzetelnie przekazywał medykowi informacje o swoim stanie zdrowia.

- Dla naszego zespołu bardzo ważne jest to, by pacjenci w trakcie wywiadu epidemiologicznego podawali rzetelne, prawdziwe informacje na temat swojego stanu zdrowia. Ten wywiad w obecnej sytuacji epidemicznej jest bardzo istotny, dlatego mówmy prawdę, podawajmy szczegółowe informacje - dodała Anna Mazur–Kałuża.  

Z kolei w Szpitalu Powiatowym w Busku–Zdroju, gdzie znajduje się trzeci w województwie oddział zakaźny, obecnie przebywa kilkudziesięciu pacjentów, są jeszcze miejsca dla chorych na COVID-19. Docelowo ta lecznica ma mieć 207 łóżek dla chorych na COVID-19.

adv adv
Wiadomości
Reklama