Sztuczna inteligencja, dzięki wspólnym badaniom

Data publikacji: 02.06.2021 16:43
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.06.2021. Kielce. Podpisanie umowy o współpracy. Na zdjęciu (od lewej): profesor Zbigniew Koruba - rektor Politechniki Świętokrzyskiej, Tomasz Haiduk - prezes Instytut Industry 4.0

02.06.2021. Kielce. Podpisanie umowy o współpracy. Na zdjęciu (od lewej): profesor Zbigniew Koruba - rektor Politechniki Świętokrzyskiej, Tomasz Haiduk - prezes Instytut Industry 4.0
Fot. Politechnika Swietokrzyska

Badania naukowe, ale też wsparcie dla świętokrzyskich firm w wykorzystaniu nowych technologii – to część założeń współpracy między Politechniką Świętokrzyską a warszawskim Instytutem Industry 4.0.

Dziś władze obu jednostek podpisały umowę o współpracy. Zakłada ona między innymi przygotowanie i realizację cyklicznego przedsięwzięcia szkoleniowego pod nazwą „Akademia Menadżera Przemysłu 4.0”.

Profesor Zbigniew Koruba, rektor kieleckiej uczelni podkreśla, że dzięki współpracy politechnika zyska w bardzo wielu aspektach.

- Dzięki współpracy i realizacji pewnych projektów i przedsięwzięć, będziemy mogli wzmocnić dyscyplinę utworzoną przez naszą uczelnię, to jest naukę o zarządzaniu i jakości - mówi rektor.

Instytut Industry 4.0 reprezentował dziś Tomasz Haiduk, prezes firmy. Jak tłumaczył instytut zajmuje się między innymi wsparciem przedsiębiorców zainteresowanych unowocześnieniem swojej firmy.

- Same technologie, to nie wszystko. Należy przygotować do tego odpowiednio ludzi. Mam nadzieję, że dzięki współpracy z politechniką, czyli bardzo dobrym ośrodkiem akademickim uda nam się ośmielić ludzi do szerszego korzystania z nowoczesnych technologii i dobrodziejstw rewolucji cyfrowej - twierdzi Tomasz Haiduk.

Spółka wchodzi w skład konsorcjum, którego częścią jest też Politechnika. Świętokrzyska. Konsorcjum ubiega się w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju o dofinansowanie projektu badawczo rozwojowego dotyczącego zastosowania sztucznej inteligencji w przemyśle.

Reklama