Szybki proces w sprawie śmiertelnego wypadku

Data publikacji: 18.01.2021 15:59
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. ms.gov.pl

To był szybki proces. Tego samego dnia sąd otworzył i zamknął przewód sądowy w sprawie 26-letniej Adrianny S., która odpowiada za nieumyślne spowodowanie wypadku. Zginęło w nim dwóch mężczyzn w wieku 21 i 23 lat.

Do zdarzenia doszło w styczniu ubiegłego roku w Bilczy. Samochód osobowy, którym podróżowało 5 osób, zderzył się wówczas z pojazdem dostawczym wożącym pieczywo. Adrianna S. kierująca seatem leonem, jadąc od Kielc w kierunku Morawicy wpadła w poślizg, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas i zderzyła się czołowo z dostawczym renault.

Postępowanie w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód, która w ubiegłym roku skierowała do Sądu Rejonowego w Kielcach akt oskarżenia. Sędzia Tomasz Durlej, rzecznik instytucji informuje, że proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Wniosek o wyłączenie jawności postępowania, z uwagi na ważny interes prywatny, złożyli zarówno obrońca jak i oskarżyciel posiłkowy. Sąd go uwzględnił.

- Dziś sąd przeprowadził wszystkie wnioskowane przez prokuraturę dowody i zamknął przewód sądowy. Wyrok zostanie ogłoszony 28 stycznia - mówi.

Decyzja sądu nie będzie prawomocna.

Podobne wiadomości
Reklama