Szykują się wielkie zmiany w Ostrowcu

Data publikacji: 10.09.2021 15:35
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ostrowiec Św. Skrzyżowanie ulic Samsonowicza z 11 Listopada

Ostrowiec Św. Skrzyżowanie ulic Samsonowicza z 11 Listopada
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W ciągu najbliższych dwóch tygodni rozpoczną się prace związane z przebudową i rozbudową dwóch ważnych ostrowieckich ulic: 11 Listopada i Samsonowicza.

Plac budowy został przekazany wykonawcy 8 września, ale do momentu rozpoczęcia prac ulice nie będą zamknięte. Wybudowane zostaną pierwsze buspasy, a także rondo turbinowe łączące trzy ulice. Tomasz Mroczek ze Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. przypomina, że ulica 11 listopada zostanie całkowicie przebudowana na odcinku od ul. Ogrodowej do skrzyżowania z ulicą Samsonowicza. Droga zostanie wyremontowana podobnie jak ścieżka rowerowa. Powstanie także buspas i chodnik dla pieszych. 

Remont obejmuje także część ulicy Samsonowicza. Wymieniona zostanie nawierzchnia, wyznaczona zostanie ścieżka rowerowa, która połączy się z tą już istniejącą na Samsonowicza. Ponadto wybudowany zostanie chodnik. Wzdłuż ulicy wymienione zostanie oświetlenie. Będą także nowe przystanki i zatoczki autobusowe.  

Planowane inwestycje kosztować będzie ponad 18 mln zł i realizowane będą w ramach unijnego programu „Ekologiczny transport miejski”. 

Nadchodzące zmiany w organizacji ruchu będą polegały na wyłączeniu z ruchu ul. 11 Listopada na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Samsonowicza oraz na wyłączeniu z ruchu ul. Samsonowicza na odcinku od ronda przy ul. Bałtowskiej do skrzyżowania z drogą dojazdową do Celsa Huta Ostrowiec. 

Przejazd będzie możliwy tylko dla osób, które tam zamieszkują oraz do firm zlokalizowanych przy tych ulicach. 

Objazd dla wszystkich pojazdów został zaplanowany i wytyczony ulicami Bałtowska, Aleja Jana Pawła II, Chrzanowskiego, Ogrodowa, do skrzyżowania z ul. Samsonowicza.

Mapa zmiany organizacji ruchu w Ostrowcu Św.Fot. ostrowiecki.eu

Podobne wiadomości
Reklama