Tango na smyczki i tubę, w piątek w filharmonii

Data publikacji: 16.07.2020 14:24
Kategoria: Kultura /Źródło: Agata Kocaj
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Kielce. 11.07.2019 / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Tango, to przede wszystkim pełen emocji taniec, ale nie moglibyśmy go podziwiać, gdyby nie towarzysząca mu muzyka. Tę, jak się okazuje, można wykonywać w kwartecie smyczkowym, w dodatku z towarzyszeniem tuby. O tym, że brzmi to dobrze chcą przekonać melomanów muzycy z kwartetu MAAK. Ich interpretacji można posłuchać podczas kolejnego koncertu Lata w Filharmonii.

MAAK to zdobywca Scyzoryka 2013 w kategorii muzyka klasyczna. Repertuar kwartetu, to nie tylko klasyka. Piątkowy koncert będzie zdominowany przez przeboje filmowe i tanga. Usłyszymy m.in. tango z filmu „Zapach kobiety”. Przebojem może okazać się Concertino, Artura Frackenpohla, w którym do kwartetu dołączy tubista – Krzysztof Gajda.

Druga część koncertu, jak zapowiada Anna Lenckowska, altowiolistka kwartetu MAAK, będzie miała rodzinny klimat. Muzykę wykonywać będą małżeństwa. Adrianna Dąbrowska zagra z mężem Karolem Dąbrowskim (fagocistą), a Karolina Gajda i Krzysztof Gajda zagrają tango Astora Piazzolli.
Zespół MAAK tworzą: Maria Cywicka (skrzypce), Karolina Gajda (skrzypce), Anna Lenckowska (altówka), Adrianna Dąbrowska (wiolonczela). MAAK group w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia.

Koncert rozpocznie się w piątek (17.07) o godzinie 19:00. Cena biletu, to 20 zł od osoby. Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony przed wirusem COVID-19 słuchacze mają być wyposażeni w maseczki ochronne i siedzieć w bezpiecznej odległości od siebie.

Reklama