Tarczyński do polityków Platformy Obywatelskiej: puste dzbany bez tożsamości

Data publikacji: 09.08.2020 14:02
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Dominik Tarczyński - europoseł PiS

Na zdjęciu: Dominik Tarczyński - europoseł PiS
Fot. Radio Kielce

- Jesteście pustym dzbanem bez tożsamości - mówił na antenie TVP Info Dominik Tarczyński, europoseł Prawa i Sprawiedliwości do parlamentarzysty Koalicji Obywatelskiej Dariusza Jońskiego. To reakcja m.in. na ostanie protesty i zamieszki z policją środowisk LGBT, które miały miejsce w Warszawie.

Na zdjęciu: Dominik Tarczyński - europoseł PiS i Dariusz Joński - poseł Koalicji ObywatelskiejFot. wPolityce.pl / twitter / screen

Zdaniem europarlamentarzysty PiS są to zachowania inspirowane przez opozycję.

- Mamy do czynienia z rewolucją, która zje swoje dzieci. Politycy Platformy Obywatelskiej nadal nie widzą, do czego doprowadza tego typu deprawacja i te 2 proc. społeczeństwa jest wykorzystywane i traktowane bardzo instrumentalne, a później zostanie porzucone - zaznacza.   

Dominik Tarczyński nazywa polityków Platformy Obywatelskiej hipokrytami, ponieważ jak mówi walczą o prawa, które są zagwarantowane w konstytucji RP.

- Tak naprawdę szukają męczenników i posługują się manipulacja. Nie mamy do czynienia z zagrożeniem praw człowieka, które są zagwarantowane i opisane w konstytucji RP. Mamy tu do czynienia z narzędziem politycznym, które ma wywołać emocje i niepokoje społeczne i przykryć siódmą przegraną w ostatnim czasie Platformy Obywatelskiej - mówi Dominik Tarczyński.    

W piątek na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbył się protest przeciwko aresztowaniu na dwa miesiące aktywisty LGBT Michała S., przedstawiającego się jako Małgorzata S. Zatrzymano 48 osób. Dziś wszyscy zostali wypuszczeni. Jednak wszystkie wypuszczone osoby usłyszały zarzuty czynnego udziału w zbiegowisku. Ponadto  pięć osób usłyszało dodatkowe zarzuty uszkodzenia radiowozu i naruszenia nietykalności policjanta. Objęte zostały policyjnym nadzorem.

Reklama