Targi Kielce chcą skorzystać z rządowego dofinansowania

Data publikacji: 27.04.2021 17:03
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Andrzej Mochoń - prezes zarządu Targów Kielce

Andrzej Mochoń - prezes zarządu Targów Kielce
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Targi Kielce starają się o wsparcie z tarczy finansowej. W spółce zakończył się audyt, który przeprowadzono po złożeniu wniosku o rządowe dofinansowanie. Prawdopodobnie w ciągu kilku dni okaże się, czy na konto Targów Kielce wpłynie kilka milionów złotych.

Jak informowaliśmy, Targi Kielce złożyły wniosek o wsparcie z Polskiego Funduszu Rozwoju.

- Audyt już za nami, spodziewamy się, że za kilka dni nasz wniosek zostanie rozpatrzony i otrzymamy wsparcie z tarczy finansowej. Przewiduję, że będzie kwota około 5-6 mln zł - mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Jak informowaliśmy, pandemia koronawirusa w istotny sposób utrudniła funkcjonowanie Targów Kielce. W 2020 roku spółka osiągnęła przychody na poziomie 25 proc. przychodów osiągniętych w 2019 roku. Ponadto o 25 proc. zostało zredukowane zarówno zatrudnienie, jak i płace zarządu i pracowników. Prezes Targów Kielce dodaje, że spółka wydała oszczędności, z których miała zostać wybudowana nowa hala wystawiennicza. Pomimo pandemii COVID-19 Targi Kielce przygotowują się jednak do sezonu wystawienniczego. Pierwszą imprezą ma być Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który zaplanowano w terminie 7-10 września. 

- W tym roku na MSPO nie będzie wystawy narodowej. Taka decyzja już zapadła. Pracujemy natomiast nad organizacją stoisk kilku wiodących krajów, między innymi Wielkiej Brytanii - mówi Andrzej Mochoń. - Wiele firm, np. z Australii i Wielkiej Brytanii, nie wycofało wpłaconych w ubiegłym roku zaliczek. Deklarują, że jeżeli warunki pozwolą to wezmą udział w tegorocznym MSPO. Podobnie wiele firm z USA przełożyło swój udział na ten rok i obecnie potwierdzają one chęć uczestnictwa w targach - dodaje.

Andrzej Mochoń dodaje, że jesienią planowane są także między innymi Targi Dom Ogród i Ty, Agrotravel oraz Targi Rowerowe Kielce Bike-Expo.

- Wszystko jednak zależy od tego, czy będzie można organizować wystawy - zaznacza prezes Targów Kielce.

Obecnie w Targach Kielce funkcjonuje szpital tymczasowy. Zajmuje on trzy z siedmiu hal centrum wystawienniczego.

Reklama