Targi zbrojeniowe: kieleccy radni chwalą działania premiera i parlamentarzystów PiS

Data publikacji: 10.07.2020 12:17
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.07.2020. Skarżysko-Kamienna. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Mesko

09.07.2020. Skarżysko-Kamienna. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Mesko
Fot. Wiktor Taszlow / Radio Kielce

Kieleccy radni wyjątkowo zgodnie chwalą decyzję o kontynuowaniu współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Targów Kielce, przy organizacji salonu przemysłu obronnego. Premier Mateusz Morawiecki, podczas czwartkowej rozmowy z Radiem Kielce poinformował, że PGZ będzie partnerem kieleckiej wystawy.

Zdaniem Jarosława Karysia, przewodniczącego klubu PiS w radzie miasta, to bardzo dobra wiadomość, bo PGZ jest jednym z najważniejszych wystawców każdych targów zbrojeniowych.

- Należy podkreślić, że to ogromna zasługa naszych parlamentarzystów. Należy pamiętać o roli posła Krzysztofa Lipca, który różnymi kanałami zabiegał o pozytywne rozstrzygnięcie w tej kwestii Myślę również o panu ministrze Piotrze Wawrzyku, który zabiegał o to aby targi odbyły się w niezmienionej formie - podkreśla radny.

Informacje przekazane przez premiera Mateusza Morawieckiego, z zadowoleniem przyjmuje Kamil Suchański, przewodniczący rady miasta.

- To dobra decyzja dla Kielc i całego regionu, a przede wszystkim dla Polski. MSPO to kluczowa impreza dla Targów Kielce, więc trudno wyobrazić sobie brak udziału głównego wystawcy, jakim jest Polska Grupa Zbrojeniowa, w tak ważnej imprezie- podkreśla.

To znakomita informacja dla Kielc komentuje Anna Kibortt przewodnicząca klubu Projekt Wspólne Kielce w radzie miasta.

- Targi Kielce to instytucja ponad podziałami, takie informacje powinny cieszyć wszystkich mieszkańców. Ja jestem bardzo zadowolona z takich rozstrzygnięć, tak samo jak cieszyłam się w momencie kiedy minister Wawrzyk deklarował swoje wsparcie dla zorganizowania targów zbrojeniowych i uczestnictwa PGZ w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego - dodaje.

- Nie wyobrażam sobie aby te targi zbrojeniowe miały się odbyć w innym miejscu niż Kielce -ocenia Katarzyna Czech-Kruczek, kielecka radna Platformy Obywatelskiej.

- Targi są wizerunkowo bardzo ważnym wydarzeniem dla miasta. natomiast jeżeli chodzi o Polską Grupę Zbrojeniową mam nadzieję, że zważywszy na prężną działalność i aktywność w tym zakresie parlamentarzystów i radnych Prawa i Sprawiedliwości, że MSPO dla Kielc nie jest zagrożone - dodaje.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta nie odbiera od nas telefonu.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego ma odbyć się we wrześniu. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że trwają jeszcze ostatnie ustalenia, dotyczące kwestii sanitarnych.

Reklama