Teatr imienia Stefana Żeromskiego szuka małych aktorów

Data publikacji: 17.08.2020 17:06
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura


Fot. Teatr im. Żeromskiego

Teatr imienia Stefana Żeromskiego poszukuje dwojga małych aktorów: dziewczynki i chłopca. Zagrają oni w spektaklu „Och te duchy!” Eduardo de Filippo w reżyserii Dana Jemmetta. Zgłoszenia można wysyłać do 20 sierpnia.

Mali kandydaci powinni mieć doświadczenie aktorskie. Jeśli chodzi o dziewczynkę, powinna mieć około 10-11 lat i delikatny wygląd. Z kolei w przypadku chłopca preferowane jest niewysokie dziecko, w wieku około 12-13 lat. Do jego zadań będzie należało między innymi zagranie nerwowych tików.

Aby zgłosić kandydaturę dziecka należy drogą mailową wysłać jego krótkie nagranie z interpretacją fragmentu wybranego wiersza. Należy dołączyć informacje: imię, nazwisko i wiek dziecka oraz oświadczenie prawnego opiekuna dziecka i zgodę na przetwarzanie przesłanych danych. Czas nadsyłania zgłoszeń mija 20 sierpnia. Wybrane osoby zostaną zaproszone na przesłuchanie w siedzibie teatru.

Do tego by podjąć wyzwanie, zachęca Paulina Drozdowska z działu marketingu Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach.

- Życzymy dużo odwagi. Każdy może spróbować, kto ma jakieś zacięcie aktorskie czy chciałby spróbować swoich sił na scenie. Będzie to premiera przygotowywana w międzynarodowym zespole. Myślę, że bardzo ciekawe doświadczenie, w którym warto wziąć udział - podkreśla.

Dan Jammett pochodzi z Wielkiej Brytanii, ale obecnie jest związany ze sceną francuską. Jest specjalistą od teatru elżbietańskiego, pierwszym Brytyjczykiem, który wyreżyserował spektakl na najstarszej scenie narodowej świata – Comédie-Française. W Polsce przygotował trzy spektakle dla Teatru Polskiego, prowadzonego przez Andrzeja Seweryna.

Jak wyjaśnia Paulina Drozdowska, w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach Dan Jammett wyreżyseruje „Och te duchy!”.

- To jest komedia o nawiedzonym domu i do końca nie wiadomo, kto jest żywy, a kto jest martwy. I tu objawia się też magia teatru, bo to na scenie każdego wieczoru postaci ożywają, umierają, możliwe jest pokonywanie i światów i zaświatów i barier czasowych - zdradza.

Szczegóły dotyczące castingu na internetowej stronie Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Tagi do tego wpisu
Reklama