Teatr „Kubuś” pod Kasztanem czeka na małych widzów

Data publikacji: 10.05.2021 15:49
Kategoria: Kultura
Przedstawienie „O Wilku i Czerwonym Kapturku”

Przedstawienie „O Wilku i Czerwonym Kapturku”
Fot. Bartek Warzecha

Od 15 maja zostaną otwarte teatry na świeżym powietrzu. W związku z tym, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” wraca do grania. W najbliższą niedzielę, 16 maja, o godzinie 16.00, pokaże przedstawienie „O Wilku i Czerwonym Kapturku”.

- Specjalnie na to wydarzenie scena teatralna zostanie przeniesiona w plener - wyjaśnia Jolanta Świstak z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.

- Na naszym teatralnym podwórku stoją dwa kasztany. Jeden, bardzo duży, jest już zabytkiem przyrody i pod nim właśnie uruchomimy Teatr pod Kasztanem, na świeżym powietrzu, z zachowaniem reżimu sanitarnego - mówi.

Bezpłatne wejściówki - maksymalnie trzy miejsca na osobę, będą wydawane w kasie teatru na godzinę przed spektaklem. W razie deszczu przedstawienie nie odbędzie się.

Na kolejne spotkanie z Wilkiem i Czerwonym Kapturkiem, Teatr pod Kasztanem zaprasza w niedzielę, 23 maja o godz. 16.00. Warunki zdobycia wejściówki są takie same.

Natomiast od 29 maja, teatry będą mogły prezentować przedstawienia w swojej siedzibie, przy 50-procentowym udziale widzów. Wtedy „Kubuś” zaprosi starszych widzów, od 7 lat, na spektakl „Planeta Einsteina”.

Jolanta Świstak nie ukrywa, że aktorzy nie mogą się już doczekać spotkania z małymi widzami.

- Mimo, że działamy w internecie, to jednak ten bezpośredni kontakt z widzami jest nie do zastąpienia, więc aktorzy są bardzo stęsknieni tego spotkania i cieszą się, że to już niedługo nastąpi. Mamy nadzieję, że tym razem teatry zostaną otwarte na stałe - dodaje.

Reklama