TELEFON INTERWENCYJNY. Boiska znów będą otwarte

Data publikacji: 13.05.2021 15:35
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.05.2021 Busko-Zdrój. Kompleks sportowy przy ulicy Korczaka

13.05.2021 Busko-Zdrój. Kompleks sportowy przy ulicy Korczaka
Fot. Słuchacz Radia Kielce

„Dlaczego zamyka się boisko dzieciom i młodzieży? Na ulicy Korczaka 13 w Busku-Zdroju mieści się Szkoła Podstawowa nr 2, przy której znajduje się wyremontowane i szumnie otwarte wiosną 2018 roku boisko. Niestety dzieci i młodzież mają bardzo ograniczoną możliwość korzystania z tych obiektów” - mail z prośbą o interwencję w tej sprawie trafił na naszą radiową skrzynkę email.

13.05.2021 Busko-Zdrój. Kompleks sportowy przy ulicy KorczakaFot. Słuchacz Radia Kielce

Nasz słuchacz zwraca uwagę, że boisko jest otwarte tylko do 18.00, a w weekendy w ogóle nie można z niego korzystać.

Zastępca burmistrza Michał Maroński zapewnia, że ta sytuacja się zmieni.

- Wszystkie boiska były tymczasowo zamknięte, głównie ze względu na obostrzenia pandemiczne. Dziś są już one powoli luzowane. Po rozmowie z dyrektorem placówki, ustaliliśmy, że od dziś boisko wraca do normalnego funkcjonowania. Będzie udostępnione w godzinach zgodnych z regulaminem, czyli od 16:30, do 21:00 w dni powszednie, a w weekendy od 8:00, do 21:00, oczywiście przy zachowaniu wszystkich zasad związanych z sytuacją pandemiczną - mówi zastępca burmistrza.

Dariusz Kumor, dyrektor placówki, nie chciał komentować sprawy. W rozmowie z Radiem Kielce zapewnił jednak, że od dziś boisko będzie czynne zgodnie z opracowanym wcześniej harmonogramem. Dyrektor dodał, że wystąpił do gminy o zatrudnienie animatora, odpowiedzialnego za pilnowanie porządku na terenie kompleksu sportowego.

W skład kompleksu boisk, wchodzą place do gry w piłkę ręczną, siatkową, i koszykówkę oraz bieżnia.

Reklama