TELEFON INTERWENCYJNY. Busy pełne pasażerów

Data publikacji: 16.10.2020 13:19
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.10.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Autobus prywatnego przewoźnika na przystanku przy Alei 3 Maja

16.10.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Autobus prywatnego przewoźnika na przystanku przy Alei 3 Maja
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

- Mimo pandemii i obostrzeń pojazdy prywatnego przewoźnika komunikacji miejskiej w Ostrowcu są pełne pasażerów - poskarżył się dzwoniąc na telefon interwencyjny Radia Kielce jeden ze słuchaczy. Sprawę ma zbadać policja i sanepid.

Twierdzi, że problem dotyczy głównie trzech linii: 110, 113 i 114. Dziś rano sprawdziliśmy, czy faktycznie kierowcy nie przestrzegają obostrzeń. Na Alei 3 Maja zarówno w busach, jak i na przystankach, nie było tłoku. Sami pasażerowie podróżujący busami uważają, że jest bezpiecznie. Są pozostawione miejsca siedzące, a busami podróżują głównie uczniowie, dojeżdżający z gmin powiatu ostrowieckiego. Jedna z pasażerek twierdzi, że ostatnio tłok w busie widziała przed pandemią. - Teraz zdecydowanie mniej ludzi jeździ - mówi.

Kierowcy najczęściej mają założone maseczki, ale nie zawsze w prawidłowy sposób. Jak przypomina aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, jeśli w pojeździe nie ma kabiny kierowca musi mieć maseczkę, ponieważ grozi mu mandat. Podkreśla także, że w razie łamania obostrzeń należy o tym informować policję.

- Można zadzwonić na numer alarmowy lub zgłosić do nas taką interwencję. Wówczas policjanci udadzą się na miejsce i sprawdzą, czy doszło do popełnienia wykroczenia - informuje Ewelina Wrzesień.

Jak dodaje, to od policjanta zależy w jaki sposób sprawa zostanie zakończona.

Ostrowieccy funkcjonariusze wraz z pracownikami sanepidu na bieżąco kontrolują m.in. transport publiczny. Dzisiaj dodatkowo sprawdzą wskazane przez słuchacza Radia Kielce linie.

Przypomnijmy, w transporcie publicznym pasażerowie mogą zająć 50 procent miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich miejsc dostępnych w pojeździe.

Reklama