TELEFON INTERWENCYJNY. Dziura na dziurze na głównej arterii

Data publikacji: 11.05.2021 16:44
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.05.2021. Kielce. Aleja IX Wieków Kielc

11.05.2021. Kielce. Aleja IX Wieków Kielc
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Stan nawierzchni na al. IX Wieków Kielc jest makabryczny - alarmuje jeden z naszych słuchaczy, który zadzwonił na numer Telefonu Interwencyjnego Radia Kielce. Sprawa dotyczy odcinka na wysokości ul. Radiowej i ul. Tadeusza Kościuszki.

Jak podkreśla słuchacz, dziury, łaty i koleiny są nie tylko utrudnieniem w poruszaniu się po mieście, ale także złą wizytówką dla Kielc. W pobliżu znajduje się Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

- To jest wstyd, to żenada. Tam studiują zagraniczni studenci. Uczelnia jest również odwiedzana przez osoby spoza Kielc – komentuje słuchacz. Dodaje, że łatane dziury bardzo często już po roku wymagają ponownej interwencji służb drogowych.

Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg zapewnia, że drogowcy zamierzają zająć się tym odcinkiem al. IX Wieków Kielc. Plany obejmują remont fragmentu od skrzyżowania z ul. Warszawską do ul. Tadeusza Kościuszki. Prace nie nastąpią jednak w tym roku.

- W bieżącym roku nie planujemy takich działań. W naszej ocenie na tym odcinku do wymiany kwalifikuje się jedynie warstwa ścieralna, łącznie z regulacją wysokościową studni. Stan drogi wskazuje, że podbudowa znajduje się w dobrym stanie. Zakres prac ograniczyłby się do położenia nowego asfaltu – wyjaśnia rzecznik MZD.

Rzecznik dodaje jednak, że pieniądze przeznaczone na wymiany nakładek bitumicznych w mieście zostały już rozdysponowane. Remont mógłby się więc odbyć w przyszłym roku. Wszystko zależy od zapisów w budżecie miasta – dodaje Jarosław Skrzydło.

adv adv
Wiadomości
Reklama