TELEFON INTERWENCYJNY. Kiedy uda się naprawić drogę?

Data publikacji: 23.04.2021 15:14
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kiedy zostanie wyremontowana droga powiatowa Gózd – Psary - Bodzentyn, łącząca powiaty skarżyski i kielecki? Z takim pytaniem zwróciła się słuchaczka, dzwoniąc na telefon interwencyjny Radia Kielce.

Kilkukilometrowy odcinek jest w bardzo złym stanie, a to trasa, z której korzystają nie tylko mieszkańcy, ale również duża grupa turystów chcących dotrzeć do Świętokrzyskiego Parku Narodowego, rezerwatu Bukowa Góra i Bodzentyna.

- Droga nie nadaje się do użytkowania. W wielu miejscach są tak głębokie i rozległe ubytki, że nie ma możliwości poruszać się płynnie, trzeba jeździć slalomem. Przy dużej liczbie zakrętów na tej trasie jest szczególnie niebezpieczne. Wiele osób zmuszonych zostało zmienić trasy codziennych dojazdów do pracy, nadrabiając kilkanaście kilometrów dziennie i poświęcając dużo dłuższy czas – podkreśla słuchaczka Radia Kielce.

Wicestarosta skarżyski Anna Leżańska odpowiada, że zarząd powiatu zna zły stan tej drogi.

- Udało nam się wyremontować kilometr drogi od strony Łącznej. Na kolejne części szukamy dofinansowań. Już składaliśmy wnioski do programu usuwania skutków klęsk żywiołowych, ale nie było rozstrzygnięcia. Nadal będziemy szukać dodatkowych pieniędzy, bo powiat sam nie udźwignie całej inwestycji - twierdzi.

Droga Gózd – Psary - Bodzentyn wiedzie przez las. Należy na niej wymienić nawierzchnię oraz wykonać pobocza i rowy odwadniające. Nie wiadomo kiedy inwestycja dojdzie do skutku.

Reklama