TELEFON INTERWENCYJNY. Niebezpieczne skrzyżowanie w Woli Jachowej. Winni kierowcy, a nie światła

Data publikacji: 12.04.2021 15:20
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wola Jachowa. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi krajowej 74 i zjazdu na Bieliny, Święty Krzyż i Ostrowiec

Wola Jachowa. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi krajowej 74 i zjazdu na Bieliny, Święty Krzyż i Ostrowiec
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Sygnalizacja świetlna w Woli Jachowej, na skrzyżowaniu trasy krajowej nr 74 z drogą na Bieliny może być źle ustawiona, przez co może tam dojść do kolizji - taki sygnał wpłynął do naszej redakcji na telefon interwencyjny.

- Gdy kierowca jadący od Kielc ma zielone światło do skrętu w lewo, drogę przecinają mu pojazdy jadący od strony Opatowa - tłumaczy słuchacz.

Okazuje się, że problemu nie stanowi system, a zbyt szybko jadące pojazdy. Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że po otrzymaniu sygnału od naszej redakcji na miejsce natychmiast zostali skierowani pracownicy, którzy sprawdzili sygnalizację.

- Bardzo poważnie traktujemy każde zgłoszenie od użytkowników dróg - podkreśla. - Sygnalizacja działa prawidłowo. Potwierdzili to pracownicy, którzy pojechali na miejsce. Nie ma także problemu z programem - dodaje rzecznik.

Zauważa, że wszystkie sygnalizacje świetlne i ich oprogramowanie są kompleksowo sprawdzane co najmniej raz w roku.

- Problem pojawia się wtedy, gdy kierowcy jadący drogą główną w ostatniej chwili starają się przejechać przez skrzyżowanie z dużą prędkością. Nie zwracają uwagi na to, że w momencie, gdy zapala się dla nich światło czerwone, od razu zapala się światło zielone dla kierowców z dróg podporządkowanych oraz kierowców wykonujących manewr skrętu w lewo - zauważa.

Małgorzata Pawelec-Buras dodaje, że w trakcie kontroli sygnalizacji pracownicy byli świadkami dwóch takich nieodpowiedzialnych zachowań kierowców. Rzecznik apeluje o bezpieczną jazdę i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Reklama