TELEFON INTERWENCYJNY. „Podejrzani” o zakażenie koronawirusem płacą gotówką za parking

Data publikacji: 16.10.2020 14:43
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.10.2020. Kielce. Parking przy ulicy Wesołej

16.10.2020. Kielce. Parking przy ulicy Wesołej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Osoba pobierająca opłaty za postój na parkingu przy ulicy Wesołej 51 w Kielcach nie posiada terminalu płatniczego, więc płatność przyjmuje tylko w gotówce - zwraca uwagę słuchacz, który zadzwonił na telefon interwencyjny Radia Kielce. Sęk w tym, że zatrzymują się tam osoby zgłaszające się do punktu wykonującego testy na koronawirusa. - Wymiana gotówki bardzo zwiększa ryzyko transmisji SARS-CoV-2 - dodaje słuchacz.

16.10.2020. Kielce. Parking przy ulicy WesołejFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach, które zarządza parkingiem, bagatelizuje problem. W mailu przysłanym do redakcji Radia Kielce Zdzisław Łysak, kierownik Zakładu Obsługi Parkingów i Targowisk Miejskich, pisze:

„Wszyscy inkasenci pracujący na naszych parkingach zostali wyposażeni w maseczki, przyłbice, rękawiczki i płyny odkażające. Zwracamy dużą uwagę, by w stosunku do klientów zachowywali reżim sanitarny. W tym momencie szybkie wyposażenie inkasentów w terminalne płatnicze nie jest proste”.

16.10.2020. Kielce. Parking przy ulicy WesołejFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Tymczasem na stronie internetowej programu Polska Bezgotówkowa wystarczy zgłosić zapotrzebowanie na terminal. Urządzenie jest dostarczane bezpłatnie i co najmniej przez rok nie ponosi się kosztów jego utrzymania. Ma to zachęcić do korzystania z bezgotówkowych form płatności, które minimalizują przenoszenie koronawirusa. Szacuje się, że w Polsce jest już około miliona terminali, a w związku z tym, kartą, telefonem lub zegarkiem można zapłacić w niemal każdym punkcie usługowym i sklepie.

Reklama