TELEFON INTERWENCYJNY. Pojemniki na używaną odzież już opróżnione

Data publikacji: 25.06.2020 16:53
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
26.05.2020. Kielce. Ul. Jaworskiego. Pojemnik PCK na używaną odzież

26.05.2020. Kielce. Ul. Jaworskiego. Pojemnik PCK na używaną odzież
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przepełnione pojemniki Polskiego Czerwonego Krzyża przy ulicy Piłsudskiego 2 oraz Jaworskiego 26 w Kielcach, przeznaczone na używaną odzież zostały opróżnione po naszej interwencji.

Maria Łabuda, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża przyznaje, że nie wiedziała o problemie, ale zapewniała, że pojemniki, w których pozostawiana jest odzież, pracownicy organizacji starają się opróżniać na bieżąco.

- Czasami nam się to nie udaje, zwłaszcza teraz w okresie epidemii, kiedy pracuje mniej osób, ale sprawdzę tę interwencję. Jeżeli się okaże, że w tych miejscach faktycznie przed naszymi kontenerami zalega odzież, wówczas zostanie ona w szybkim czasie usunięta - mówiła dyrektor.  

Jak dodaje Maria Łabuda, zdarza się też, że ludzie chcąc oddać innym swoje używane ubrania pozostawiają je przed pojemnikami.

- Pokrywy od kontenerów są dosyć ciężkie, więc czasem zdarza się, że ktoś chce do kosza wrzucić ubrania, ale nie może go otworzyć. Wówczas pozostawia odzież przed pojemnikiem, co nie wygląda schludnie. Zdarza się również tak, że osoby wrzucają do naszych kontenerów rzeczy, które tam się nie powinny znaleźć, np. worki ze śmieciami, czy domowe odpadki, dodała Maria Łabuda.

W województwie świętokrzyskim w sumie ustawionych jest około dwóch tysięcy pojemników Polskiego Czerwonego Krzyża, do których można wrzucać używaną odzież. Do sprawy będziemy wracać.

26.05.2020. Kielce. Ul. Piłsudskiego. Pojemnik PCK na używaną odzieżFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

adv adv
Wiadomości
Reklama