TELEFON INTERWENCYJNY. Przedłużony termin składania przez emerytów wniosków

Data publikacji: 09.06.2020 15:58
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Marcin Różycki - wiceprezydent Kielc

Marcin Różycki - wiceprezydent Kielc
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Do 12 czerwca, czyli dłużej niż w poprzednich latach emerytowani nauczyciele mogą starać się o dofinansowanie w ramach tak zwanych wczasów pod gruszą. Doprowadziły do tego starania naszego słuchacza.

Pan Władysław, który sam pracował również jako nauczyciel tłumaczy, że udało się zmienić również sposób składania wniosków. Do tej pory emeryci musieli złożyć go osobiście, teraz można to zrobić mailowo albo listownie.

- Wnioski o zapomogi tak zwanych wczasów pod gruszą składa się w miesiącach marzec i kwiecień. Przejrzałem regulaminy wielu instytucji. Okazuje się, że tam takie wnioski można składać dłużej, na przykład do końca czerwca, albo nawet cały rok- informuje.

Wnioski dotyczące dofinansowania wczasów pod gruszą przyjmuje Zespół Obsługi Emerytów i Rencistów Oświaty podlegający Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ulicy Urzędniczej w Kielcach. Pan Władysław interweniował zarówno w poradni, jak i u zastępcy prezydenta Marcina Różyckiego. Telefonował również na numer interwencyjny Radia Kielce.

Jak tłumaczy Radiu Kielce, w obecnych czasach, kiedy trwa epidemia koronawirusa wielu emerytów bało się pójść i osobiście złożyć wniosek, a jego brak oznacza utratę od 600 do 1000 zł. Nasz słuchacz uważa, że termin składania wniosków powinno się jeszcze wydłużyć przynajmniej do końca czerwca.

Marcin Różycki przyznaje, że zmiany w systemie składania wniosków były potrzebne.

- Wszystkie kroki, które były w moim zakresie i kompetencjach zostały zrobione. Zarówno, jeżeli chodzi o wydłużenie terminu przyjmowania wniosków, jak i uzupełnienia informacji na stronie internetowej zespołu - mówi zastępca prezydenta Kielc.

Jednak jak dodaje, najprawdopodobniej nie uda się jeszcze bardziej wydłużyć terminu złożenia odpowiednich dokumentów. Takiej potrzeby nie widzą związki zawodowe skupiające nauczycieli, a ich zgoda jest potrzebna do zmiany regulaminu. Potwierdza to Elżbieta Drogosz, prezes kieleckiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jak twierdzi, wcześniejszy termin składania wniosków funkcjonuje z powodzeniem od wielu lat i emerytowani nauczyciele doskonale go znają.

Dane dla osób, które chcą złożyć wniosek:
Zespół Obsługi Emerytów i Rencistów Oświaty przy MZPPP w Kielcach
ul. Urzędnicza 16, 25-324 Kielce
tel: 41 314-40-38
e-mail:socjalny@mzppp.pl 

Reklama