TELEFON INTERWENCYJNY. Ratownicy medyczni bez dodatków covidowych

Data publikacji: 17.12.2020 18:28 / Data aktualizacji: 18.12.2020 08:35
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

„Jestem ratownikiem medycznym, który transportuje pacjentów chorych na COVID-19 do różnych placówek medycznych, ale wbrew zapowiedziom nie otrzymuję dodatku za swoją pracę” - z taką interwencją zgłosił się do nas Andrzej Łosak, ratownik medyczny ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

Nasz słuchacz zwraca uwagę, że dodatek otrzymują np. dyspozytorzy, którzy nie mają bezpośredniego kontaktu z pacjentami zakażonymi koronawirusem.

- Od początku pandemii, czyli od marca, jeżdżę w karetce covidowej. Z nieznanych nam przyczyn, pracownicy którzy jeżdżą takimi ambulansami zostali pominięci w przyznaniu dodatku - skarży się Andrzej Łosak.

Problemem obiecał zająć się senator Krzysztof Słoń z Prawa i Sprawiedliwości. Przyznaje, że w ostatnim czasie zgłasza się do niego bardzo wiele osób, reprezentujących różnego rodzaju zawody okołomedyczne, które pomagają w walce z pandemią. Senator zapowiedział, że będzie apelował do Ministra Zdrowia o poprawkę w przepisach.

- O wszystkich tych przypadkach wiem i zadeklarowałem, że będę interweniował w ministerstwie zdrowia, aby tę lukę, która mogła się wytworzyć wyjaśnić. Będę również monitorował, w jaki sposób ta moja prośba będzie realizowana - obiecuje senator Krzysztof Słoń.

Od listopada, pracownicy medyczni skierowani przez wojewodów do walki z COVID-19 otrzymują stuprocentowy dodatek do wynagrodzenia.

W czwartek (17.12) Krzysztof Słoń na posiedzeniu Senatu wygłosił i złożył oświadczenie senatorskie do Ministerstwa Zdrowia dotyczące przyznania dodatków covidowych również dla ratowników medycznych, którzy transportują pacjentów chorych na koronawirusa.

Reklama