TELEFON INTERWENCYJNY. Wielka Łąka bez latarni. To się zmieni

Data publikacji: 29.03.2021 17:10
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Mieszkańcy przysiółka Wielka Łąka w miejscowości Falki w gminie Gnojno skarżą się na brak oświetlenia ulicznego. Z „egipskimi ciemnościami” borykają się od 45 lat. O problemie, poinformował nas jeden ze słuchaczy, dzwoniąc na numer telefonu interwencyjnego.

Jak mówił mężczyzna, z powodu braku lamp ulicznych, mieszkańcy nie czują się bezpieczni. Dodał, że po wielu apelach, w ubiegłym roku wójt zapowiedział, że w budżecie na ten rok będzie starał się przeznaczyć na rozbudowę oświetlenia. jak najwięcej pieniędzy. Mieszkańcy uważają jednak, że nic w tej sprawie się nie dzieje, dlatego zwrócili się do nas o interwencję.

Przysiółek Wielka Łąka leży na pograniczu z gminą Chmielnik. Zabudowania znajdują się wzdłuż drogi, której właścicielem jest gmina Gnojno. Po drugiej zaś stronie ulicy znajdują się już domy mieszkańców miejscowości Zrecza Chałupczańskiego w gminie Chmielnik.

Zbigniew Janik, wójt gminy Gnojno informuje, że inwestycja zostanie zrealizowana wspólnie z gminą Chmielnik.

- W ostatnich dniach, pracownicy udali się w teren, aby rozeznać szczegółowo problem. Okazało się, że linia energetyczna przebiega po stronie gminy Chmielnik, dlatego też inwestorem będzie musiał być urząd w Chmielniku. Oczywiście my będziemy partycypować w kosztach. Korzyść będzie obopólna – zaznacza.

W najbliższym czasie samorządowcy spotkają się, aby ustalić szczegóły realizacji inwestycji. Wójt deklaruje, że nowe oświetlenie uliczne powinno powstać w ciągu półtora roku.

Reklama