Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej

Data publikacji: 21.05.2021 17:57
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu wójt gminy Bogoria Marcin Adamczyk

Na zdjęciu wójt gminy Bogoria Marcin Adamczyk
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W gminie Bogoria poddano termomodernizacji 12 obiektów użyteczności publicznej. Łączny koszt to ponad 6 mln zł.

Dotyczy to m.in. remiz strażackich oraz szkół. Dzięki inwestycjom budynki zyskały na wyglądzie estetycznym, a przede wszystkim będą  bardziej ekonomiczne w utrzymaniu.

Jak informuje wójt Marcin Adamczyk, zakres prac był szeroki. Wykonano docieplenie ścian oraz dachów na obiektach, wymieniono okna, drzwi oraz instalację elektryczną. Na wszystkich 12 budynkach będzie w sumie ponad 500 paneli fotowoltaicznych, które produkować będą energię, zmniejszą się więc rachunki wydawane na ten cel.

Najważniejsze prace związane z termomodernizacją zostały już wykonane, teraz jeszcze na kilku budynkach trwa montaż paneli fotowoltaicznych, oprócz tego wykonywane są drobne prace końcowe. Całość zakończy się w czerwcu. Na termomodernizację 12 obiektów gmina otrzymała dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego w Kielcach w kwocie  prawie 5,5 mln zł. Resztę, czyli około  900 tys. zł dołożyła z własnego budżetu.

Termomodernizacja  dotyczyła  5 remiz Ochotniczych Straży Pożarnych: w Niedźwiedziu, Domaradzicach, Przyborowicach, Miłoszowicach oraz w Zimnowodzie. Te prace wykonano także w przedszkolu w Kiełczynie, w budynku Samorządowego Centrum Oświaty w Bogorii, w szkołach podstawowych w Szczeglicach i w Niedźwiedziu a także w Zespole Placówek Oświatowych w Bogorii w skład którego wchodzi podstawówka, budynek po byłym gimnazjum oraz liceum ogólnokształcące.

Reklama