Terytorialsi czekają ze szczepionkami na chętnych

Data publikacji: 01.06.2021 15:32
Kategoria: Strefa munduru /Źródło: ŚBOT


Fot. ppor. OT Daniel Woś / ŚBOT

Żołnierze WOT nadal działają w punktach szczepień w województwie świętokrzyskim.

W kilkunastu Powszechnych Punktach Szczepień oraz w punktach przyszpitalnych w naszym województwie nadal pełnią służbę świętokrzyscy terytorialsi. Blisko 40 ochotników wspiera personel medyczny mierząc temperaturę, pomagając przy wypełnianiu ankiet, udzielając informacji oraz kierując ruchem. 

W Kielcach są to punkty w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka, w Szpitalu Św. Aleksandra oraz punkt drive-thru na terenie Targów Kielce. Żołnierzy 10. ŚBOT można spotkać także w miejscach szczepień między innymi w Jędrzejowie, Czarnieckiej Górze, Opatowie, Sandomierzu i Staszowie.

Od kilku dni na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu można również przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19 w punkcie typu drive-thru prowadzonym wspólnie przez 10. Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej oraz Wojskową Specjalistyczną Przychodnię Lekarską. 

Żołnierze zachęcają do zaszczepienia się przeciw COVID-19 w mobilnym punkcie sczepień, czyli bez wysiadania z samochodu. Obecnie dysponują 300 dawkami szczepionki Johnson & Johnson. Na chętnych oczekują w Podzamczu Chęcińskim we wtorek w godzinach 9.30-14.30 oraz w środę w godzinach 10-16. 

Reklama