Terytorialsi na poligonie. Pierwsze strzelanie [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 14.10.2021 22:54
Kategoria: Strefa munduru
14.10.2021. Nowa Dęba. Pierwsze zajęcia na strzelnicy ochotników ŚBOT

14.10.2021. Nowa Dęba. Pierwsze zajęcia na strzelnicy ochotników ŚBOT
Fot. ppor. Daniel Woś / ŚBOT

Ochotnicy którzy ostatnio wstąpili do 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej mają już za sobą pierwsze strzelanie z karabinka MSBS „GROT”. Na poligonie w Nowej Dębie trwa rozpoczęte w sobotę 9 października szkolenie podstawowe tzw. „szesnastka”.

Po szkoleniu i egzaminie z budowy i obsługi żołnierze otrzymują karabinki MSBS „GROT” z którymi  się nie rozstają. Po podstawowym szkoleniu przychodzi dzień strzelań. Ochotnicy po raz pierwszy strzelali do celów ukazujących się tzw. „dwójkę”. Zostało one poprzedzone strzelaniami przygotowawczymi oraz  strzelaniem na celność i skupienie. 

Przed żołnierzami następne strzelania oraz egzamin kończący szkolenia podstawowe jakim jest „pętla taktyczna”. „Szesnastkę” zakończy przysięga wojskowa która odbędzie się 24 października 2021 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Kandydaci, którzy chcą wstąpić w szeregi 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, powinni się spieszyć bowiem brygada planuje w tym roku przeprowadzić jeszcze tylko jedno szkolenie, które odbędzie się w terminie 4-19 grudnia. 

Wszelkie pytania dotyczące służby wojskowej prosimy kierować pod nr. tel. 792 186 461. 

Reklama