Terytorialsi połączyli seniorów z rodzinami

Data publikacji: 24.12.2020 09:02
Kategoria: Strefa munduru /Źródło: ŚWOT


Fot. DWOT

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w przedświąteczne dni, w ramach akcji "Łączymy na Święta" pomagali osobom nie dysponującym możliwościami, w nawiązaniu i utrzymaniu kontaktu z innymi osobami. Działania podejmowane były zarówno wśród kombatantów, którzy pozostają pod opiekuńczymi skrzydłami żołnierzy WOT, ale również na wniosek zainteresowanych szpitali i domów pomocy społecznej.

Boże Narodzenie, to święta rodzinne. Jest to czas spotkań. Aby odczuwać święta w pełni potrzeba obecności innych osób, wspólnego uczestniczenia w przeżywaniu magicznego czasu. Świętowaniu towarzyszą wspólnie uznawane wartości, wspólnie wypowiadane słowa, wspólnie wykonywane czynności, wspólne przeżycia. Każdy z nas oczekuje, by święta wytworzyły szczególne poczucie wzajemnej bliskości i jedności. Zwłaszcza Ci, którzy w tym ciężkim czasie pandemii koronawisrusa, odizolowani zostali od rodzin i najbliższych.

Żołnierze 10. ŚBOT - zachowując wszystkie formy ostrożności wynikające z wytycznych sanepidu – poprzez łącza internetowe łączyli pensjonariuszy domów pomocy społecznej, osoby samotne, starsze, pacjentów, którzy cierpią na koronawirusa, z ich bliskimi.

Fot. DWOT

 

W sumie w od 21 grudnia wykonano kilkadziesiąt połączeń podczas których nie brakowało wzruszających momentów. Do akcji włączyło się kilkanaście placówek z terenu województwa świętokrzyskiego. Były to między innymi szpitale w Jędrzejowie, Opatowie, Staszowie oraz Dom Opieki w Łącznej. W sumie wykonano kilkadziesiąt połączeń.

- Dzięki tej akcji przed świętami Bożego Narodzenia każdy będzie mógł porozmawiać ze swoimi bliskimi. To jest bezcenne. Święta Bożego Narodzenia charakteryzują się tym, że są świętami, kiedy czerpiemy radość z kontaktu z drugim człowiekiem. Niestety z uwagi na epidemię nie może dochodzić do bezpośrednich kontaktów, ale przy wykorzystana nowoczesnej techniki żołnierze WOT taką formę pomocy oferują. Zachęcam, żeby skorzystać, żeby nikt nie czuł się osamotniony mówił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak

Boże Narodzenie jest najbardziej rodzinne ze wszystkich świąt. Brak bliskich w ten czas boli najbardziej. Dlatego kontakt jest szczególnie ważny. Wzmacnia wolę walki z chorobą, zapobiega poczuciu osamotnienia, wzmacnia psychicznie szczególnie w czasie Świąt Bożego Narodzenia, które w naszej tradycji mają szczególnie rodzinny charakter.

Fot. DWOT

Reklama