Terytorialsi rekrutują jak w zachodnich armiach

Data publikacji: 08.07.2021 22:45
Autor: Dionizy Krawczyński / Kategoria: Strefa munduru


Fot. ŚBOT

W brygadzie jest ich czworo, ale tylko w tym roku przez ich ręce przeszło ponad 220 wniosków o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej w 10. ŚBOT.

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło w czwartek (8 lipca) nowy serwis internetowy dedykowany rekrutacji. Na specjalnie uruchomionej stronie każdy kto myśli o wstąpieniu w szeregi terytorialsów może szybko i łatwo znaleźć bezpośredni kontakt do rekrutera ze swojego regionu.

Rekruterzy WOT to żołnierze-ochotnicy, którzy pełnią służbę od co najmniej roku. 

- Naszym głównym atutem jest to, że sami jesteśmy żołnierzami WOT, co za tym idzie, jesteśmy takimi samymi żołnierzami, jakimi staną się ochotnicy zrekrutowani przez nas - opowiada kpr. Agnieszka Sarna, rekruterka z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Rekruterzy WOT to projekt, który funkcjonuje od niespełna roku. Projekt już teraz okazuje się bardzo efektywny w procesie naboru do formacji. Co siódmy żołnierz wcielony do WOT w 2021 roku podjął swoją decyzję po rozmowie z rekruterem.

Koncepcja wsparcia systemu naboru poprzez wprowadzenie rekruterów jest częściowo wzorowana na modelu stosowanym w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich.

Reklama