Terytorialsi rozpoczynają szkolenia

Data publikacji: 05.06.2020 14:47
Autor: Monika Miller / Kategoria: Strefa munduru
Ćwiczenia WOT.

Ćwiczenia WOT.
Fot. Wojska Obrony Terytorialnej

W najbliższy weekend żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczną pierwsze, po prawie trzymiesięcznej walce z koronawirusem, szkolenie rotacyjne.

Ochotnicy od początku czerwca wracają do normalnego cyklu szkoleniowego. Nadal będą jednak prowadzić działalność przeciwkryzysową, polegającą m.in. na pobieraniu wymazów - informuje Daniel Woś, rzecznik prasowy brygady. Dodaje, że terytorialsi będą szkolić się w małych grupach oraz będą zobowiązani przestrzegać wszystkich obostrzeń, zapewniających im bezpieczeństwo epidemiologiczne.

Podczas szkolenia ochotnicy nauczą się m.in. budowy schronień z elementów znalezionych w lesie, rozpalania ognisk oraz rozpoznawania kierunków świata w terenie. Dowiedzą się np., że duże kamienie i wolnostojące drzewa są intensywniej porośnięte mchem od strony północnej oraz są bardziej rozwinięte po stronie południowej. Odbędą także zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, na której zdobędą wiedzę związaną z zatamowaniem krwotoku oraz wykonaniem resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Na drugą połowę czerwca planowane jest przeprowadzenie kolejnych szkoleń rotacyjnych.

Tagi do tego wpisu
Reklama