Tłok na dyrektorskie stanowisko

Data publikacji: 16.09.2020 11:35
Autor: Aneta Cielibała-Gil / Kategoria: Wiadomości z regionu
Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Osiem osób chce kierować Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Tyle kandydatur wpłynęło na trzeci już konkurs ogłoszony przez miasto. Dwa pierwsze postępowania zostały unieważnione.

Urzędnicy ratusza tłumaczyli, że żaden z kandydatów w pierwszym konkursie nie spełniał wymagań, a za drugim razem, w rozstrzygnięciu miała przeszkodzić pandemia.

Spora liczba chętnych cieszy zastępcę prezydenta Kielc, Marcina Różyckiego. Jego zdaniem, możliwa jest jednak zmiana wymagań zawartych w konkursie.

- Przygotowując ten konkurs bazowaliśmy na postępowaniach ogłaszanych przez inne instytucje. Nasz jest najbardziej zbliżony do konkursu na dyrektora Muzeum Historii Warszawy - dodaje Marcin Różycki.

Każdy z kandydatów musiał przedstawić koncepcję strategii rozwoju instytucji na lata 2020-2025, nowy program działalności placówki i założenia planu dotyczącego zwiększenia liczby odwiedzających placówkę.

Przypomnijmy, w listopadzie 2019 roku wygasła umowa dotychczasowego dyrektora Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach Macieja Obary, który jak wynika z nieoficjalnych informacji po raz kolejny ubiega się o to stanowisko.

Reklama