Tłum chętnych na studia w Kielcach. UJK zakończył drugi nabór

Data publikacji: 06.10.2020 15:19
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Rektorat UJK

Kielce. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Rektorat UJK
Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Ponad tysiąc osób wzięło udział w zakończonej właśnie dodatkowej rekrutacji w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Piotr Burda, rzecznik UJK mówi, że dziś zostaną wywieszone informacje o tym, kto z kandydatów został zakwalifikowany na wybranym przez siebie kierunku.

- Od 7 do 10 października będziemy przyjmowali dokumenty wymagane od kandydatów. Już teraz możemy powiedzieć, że ten drugi etap naboru był dla nas bardzo korzystny, ponieważ swoje kandydatury złożyło około 1,5 tysiąca osób. To praktycznie tyle samo chętnych, ile zdawało maturę poprawkową w tym roku - informuje Piotr Burda.

Nabór dodatkowy dotyczył kilkunastu kierunków, na które w pierwszym terminie rekrutacji nie udało się przyjąć wszystkich chętnych. Jak mówi rzecznik UJK, teraz praktycznie wszystkie kierunki mają już komplet żaków. Może się jednak zdarzyć, że zakwalifikowany kandydat nie doniesie swoich dokumentów i tym samym zrezygnuje ze studiów w uniwersytecie.

- Trudno teraz powiedzieć, na których kierunkach będziemy jeszcze szukać kandydatów, ponieważ do 10 października musimy czekać na wymagane dokumenty. Być może będziemy ogłaszali jeszcze rekrutację na części kierunków artystycznych albo rolnictwie ekologicznym - twierdzi rzecznik UJK.

W sumie UJK przygotował na ten rok akademicki ponad 4 100 miejsc na 49 kierunkach studiów.

Tagi do tego wpisu
Reklama