Tłum chętnych na szczepienia w mobilnym punkcie przed ŚUW

Data publikacji: 08.05.2021 11:38
Autor: Michał Kita / Kategoria: Zdrowie
08.05.2021 Kielce. Mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19 przy ŚUW. Kolejka chętnych do zaszczepienia

08.05.2021 Kielce. Mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19 przy ŚUW. Kolejka chętnych do zaszczepienia
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Olbrzymie zainteresowanie tymczasowym punktem szczepień przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach. W ten weekend chętne osoby, posiadające e-skierowanie znów mogą przyjąć preparat firmy Johnson & Johnson.

Szczepienia w mobilnym punkcie przy urzędzie rozpoczęły się o godzinie 10, ale kolejka zaczęła się tworzyć już bladym świtem. Pierwsi pojawili się przed szóstą rano. Około godz. 11 na przyjęcie preparatu oczekiwało kilkaset osób, a kolejka sięgała ulicy Nowy Świat. W rozmowie z Radiem Kielce oczekujący zgodnie podkreślali, że warto odstać swoje w kolejce po bezpieczeństwo i powrót do normalności. Niektórzy, jak pan Paweł z żoną, na szczepienie do Kielc przyjechali z Radomia.

- W kolejce czekamy od ósmej rano, chcemy mieć to po prostu za sobą. Szczepienie jednodawkowym preparatem było dla nas dodatkowym argumentem, ponieważ nie będziemy musieli rozkładać tego na dwa razy - dodaje.

Punkt szczepień przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim będzie działał dziś i w niedzielę w godz. 10-16. Kadrę medyczną ponownie zapewnił Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze. 

W długi majowy weekend w tym miejscu wykonano prawie 1,3 tysiąca szczepień.

Reklama