Tłumy chcą pracować w starostwie

Data publikacji: 06.10.2020 12:13
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.05.2020 Kielce. Starostwo Powiatowe w Kielcach

11.05.2020 Kielce. Starostwo Powiatowe w Kielcach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

118 osób zgłosiło chęć pracy w wydziale komunikacji i transportu Starostwa Powiatowego w Kielcach. Podania można było składać do piątku. Mirosław Gębski, starosta kielecki informuje, że do objęcia jest pięć etatów.

- Zgłosiło się 118 kandydatów, z czego 51 spełniało wymogi określone w konkursie. Myślę, że w przyszłym tygodniu zostanie przeprowadzony test, a już wkrótce najlepsi zostaną zatrudnieni - mówi starosta.

W ostatnim czasie, trzy osoby zostały zwolnione z tego wydziału z powodu utraty zaufania. Mirosław Gębski zaznacza, że ważne jest zatrudnienie nowych pracowników, ponieważ wydział jest oblegany przez mieszkańców powiatu. Codziennie zgłaszanych jest tam do rejestracji ponad 100 aut, a jak wynika z danych, w ciągu jednej godziny z urzędnikami chce skontaktować się nawet 1,3 tys. osób.

W związku z faktem, że kilku pracowników poszło na zwolnienia lekarskie lub wzięło dni wolne, obecnie rezerwacja terminu rejestracji pojazdu i wydawania dowodu rejestracyjnego odbywa się jedynie przez internet. 

Reklama