To było dobre losowanie. Polacy poznali rywali w walce o Euro 2022

Data publikacji: 16.06.2020 18:06 / Data aktualizacji: 16.06.2020 20:39
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
24.10.2018 Ostrowiec Świętokrzyski. Eliminacje Euro 2020 w piłce ręcznej mężczyzn. Mecz Polska - Kosowo. Arkadiusz Moryto

24.10.2018 Ostrowiec Świętokrzyski. Eliminacje Euro 2020 w piłce ręcznej mężczyzn. Mecz Polska - Kosowo. Arkadiusz Moryto
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Słowenia, Niderlandy i Turcja będą rywalami Polski w grupie V, w kwalifikacjach do mistrzostw Europy 2022. Losowanie odbyło się we wtorek w wiedeńskiej siedzibie Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej.

Na czempionat Starego Kontynentu pojadą po dwie najlepsze drużyny z każdej z ośmiu grup oraz cztery najlepsze z trzecich miejsc. W sumie na turnieju rywalizować będzie 20 zespołów. Eliminacje rozpoczną się 5 listopada tego roku i potrwają do 22 maja 2021 roku. Pewni udziału są już gospodarze imprezy, czyli Węgrzy i Słowacy oraz dwie najlepsze ekipy Euro 2020 - Hiszpania i Chorwacja.

- Słoweńcy to czwarty zespół tegorocznych mistrzostw, więc to absolutny europejski top - uważa Mateusz Kornecki. – Niderlandy też pokazały, że mają potencjał więc będą groźnym rywalem. Z tureckiej ekipy znam tylko klubowego kolegę Doruka Phlivana. Słyszałem tylko, że potrafią być nieobliczalni – dodaje bramkarz biało-czerwonych i PGE Vive.

- Losowanie bardzo fajne dla nas – cieszy się Tomasz Gębala. – Z każdą z tych ekip jesteśmy w stanie powalczyć i każda jest w naszym zasięgu. Awans jest możliwy i najlepiej walczyć o sześć wygranych. Wierzę, że mamy szanse. Całkiem serio – zapewnia kielecki rozgrywający kadry.       

Na tegorocznych mistrzostwach Europy Polacy nie wyszli ze swojej grupy zajmując w niej po trzech porażkach ze Słowenią, Szwecją i Szwajcaria ostatnią czwartą lokatę.

W reprezentacji Polski, która przebywa teraz na zgrupowaniu w COS w Cetniewie jest trzech kielczan z PGE Vive: Tomasz Gębala, Arkadiusz Moryto i Mateusz Kornecki.

Podział na grupy:

Grupa 1: Francja, Serbia, Belgia, Grecja
Grupa 2: Niemcy, Austria, Bośnia i Hercegowina, Estonia
Grupa 3: Czechy, Rosja, Ukraina, Wyspy Owcze
Grupa 4: Islandia, Portugalia, Litwa, Izrael
Grupa 5: Słowenia, Holandia, Polska, Turcja
Grupa 6: Norwegia, Białoruś, Łotwa, Włochy
Grupa 7: Dania, Macedonia Północna, Szwajcaria, Finlandia
Grupa 8: Szwecja, Czarnogóra, Rumunia, Kosowo

Reklama