To już pewne, sandomierski szpital będzie miał nowy rezonans magnetyczny

Data publikacji: 24.11.2021 19:01
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.11.2021. Sandomierz. Konferencja prasowa w sprawie środków finansowych na rezonans magnetyczny. Na zdjęciu (od lewej); Marcin Piwnik - starosta sandomierski, Marek Kos - dyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, poseł Marek Kwitek

24.11.2021. Sandomierz. Konferencja prasowa w sprawie środków finansowych na rezonans magnetyczny. Na zdjęciu (od lewej); Marcin Piwnik - starosta sandomierski, Marek Kos - dyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, poseł Marek Kwitek
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz wręczył staroście sandomierskiemu dokument, potwierdzający przekazanie pieniędzy z rezerwy celowej budżetu państwa, na zakup rezonansu magnetycznego dla miejscowego szpitala.

Jak informowało już Radio Kielce, to kwota 3,2 mln zł. Wojewoda podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za to, że wsłuchał się w głosy polityków i samorządowców, którzy zabiegali o zakup tego urządzenia.

W tej sprawie aktywnie działali posłowie: Marek Kwitek, Krzysztof Lipiec i Andrzej Kryj. Wojewoda stwierdził, że Szpital Specjalistyczny w Sandomierzu zasługuje na wsparcie, ponieważ to bardzo dobra placówka, przyjmująca pacjentów, nie tylko z powiatu sandomierskiego, ale także ościennych.

Poseł Marek Kwitek powiedział, że bardzo cieszy go rozwój szpitala w Sandomierzu. Przypomniał, że udało się zdobyć rządowe pieniądze m.in. na pracownię rentgenowską, a wcześniej na tomograf komputerowy, dzięki czemu społeczeństwo ma zagwarantowaną diagnostykę na miejscu. Zaznaczył, że w przypadku pieniędzy na rezonans magnetyczny, bardzo duże znaczenie miała ocena wniosku przez wojewodę świętokrzyskiego, który zauważył realne potrzeby społeczeństwa.

24.11.2021. Sandomierz. Konferencja prasowa w sprawie środków finansowych na rezonans magnetyczny. Na zdjęciu (od lewej); Marcin Piwnik - starosta sandomierski, Marek Kos - dyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, posłowie PiS: Marek Kwitek i Andrzej KryjFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Poseł Andrzej Kryj stwierdził, że to bardzo ważne, aby szpitale powiatowe były dobrze wyposażone w sprzęt medyczny, ponieważ w przeciwieństwie do dużych miast, mieszkańcy małych ośrodków nie mają wyboru placówek medycznych.

- Pacjent trafiając do szpitala w Sandomierzu musi być tutaj zdiagnozowany. Chodzi też o to, by warunki tej diagnozy były jak najlepsze- dodał parlamentarzysta. Podkreślił, że współpraca przynosi efekty, co widać także w staraniach o pieniądze na doposażenie szpitala.

Starosta Marcin Piwnik dziękując wojewodzie i posłom przypomniał, że pracownia rezonansu magnetycznego ma ponad 10 lat, urządzenie wykonuje 4,5 tys. badań rocznie, jest coraz bardziej wyeksploatowane, niedawno miało dwutygodniową awarię i można spodziewać się kolejnych ze względu na stopień zużycia.

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego Marek Kos poinformował, że przetarg na zakup rezonansu jest już ogłoszony, a jego rozstrzygnięcie nastąpi 3 grudnia. Do momentu, kiedy do szpitala nie przyjedzie nowy rezonans, pracownia będzie pracować w oparciu o dotychczasowy sprzęt.

24.11.2021. Sandomierz. Konferencja prasowa w sprawie środków finansowych na rezonans magnetyczny. Na zdjęciu (od lewej); Marcin Piwnik - starosta sandomierski, Marek Kos - dyrektor Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, posłowie PiS: Marek Kwitek i Andrzej Kryj , Tomasz Huk - przewodniczący rady powiatu sandomierskiego, radni powiatowi z klubu PiS Waldemar Maruszczak, Anna GlibowskaFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

 

adv adv
Wiadomości
Reklama