Tokarnia zaprasza na wyprawę w przeszłość

Data publikacji: 26.07.2020 08:23
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Park Etnograficzny w Tokarni

Park Etnograficzny w Tokarni
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Pokaz wyplatania koszy z wikliny, prezentacja pracy kowala i garncarza, a także możliwość zakupienia świętokrzyskich serów i miodów. To tylko niektóre z niespodzianek, jakie dziś dla turystów przygotował Park Etnograficzny w Tokarni.

Wzorem minionego weekendu zostaną udostępnione dla zwiedzających wnętrza trzech obiektów: apteki, plebani z Goźlic oraz dworu z Suchedniowa. Tym razem także będzie okazja zobaczyć wnętrze kościoła z Rogowa, choć wejść do środka nie będzie można. Jak mówi Beata Ryń, rzecznik Muzeum Wsi Kieleckiej, dla gości przygotowano ciekawe prezentacje.

- Tym razem ponownie będą mogli państwo zobaczyć, jak pracuje kowal i garncarz dzięki pokazom przygotowanym przez nieformalną grupę Moccus, ale zaprosiliśmy także znakomitego wikliniarza Pawła Kidę, który zaprezentuje, jak wykonuje się przepiękne kosze - wyjaśnia.

Wśród rękodzielników będzie dziś można spotkać także tytułowanych twórców ludowych, małżeństwo Lucyny i Andrzeja Kozłowskich. Lucyna Kozłowska specjalizuje się w misternie wykonywanych wycinankach, natomiast domeną Andrzeja Kozłowskiego jest rzeźba.

Warto zajrzeć także do sektora małomiasteczkowego, gdzie pojawią się wystawcy z rękodziełem artystycznym, regionalnymi serami i miodami. Będzie też można kupić owoce z sandomierskich sadów od Grzegorza Brody.

Park Etnograficzny w Tokarni jest dziś czynny od godziny 10 do 18. Normalny bilet kosztuje 10 zł, ulgowy 5 zł. Od tego weekendu do skansenu można dojechać z Kielc autobusem miejskim - linią T.

Podobne wiadomości
Reklama