Tragedia koło Mielca. Nie żyje kielczanin, trwają poszukiwania jego żony

Data publikacji: 05.10.2020 18:01
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Radio Rzeszów
05.10.2020 Powiat mielecki. Poszukiwania 66-letniej kielczanki

05.10.2020 Powiat mielecki. Poszukiwania 66-letniej kielczanki
Fot. policja

Mieleccy policjanci poszukują zaginionej 66-letniej mieszkanki Kielc. Kobieta wraz z mężem przebywała w gospodarstwie agroturystycznym w Górkach w województwie podkarpackim.

Jak informuje Urszula Chmura z mieleckiej policji, małżeństwo w piątek opuściło gospodarstwo i udało się nad Wisłę łowić ryby. Ciało poszukiwanego 70-letniego mężczyzny zostało znalezione nad brzegiem rzeki w sobotę. Nadal trwają poszukiwania kobiety.

- O zaginięciu małżeństwa zawiadomiła właścicielka gospodarstwa agroturystycznego w Górkach w sobotę około godz. 12.30. Kobietę zaniepokoiła nieobecność gości, którzy dzień wcześniej wyjechali razem przed południem. Według relacji właścicielki gospodarstwa małżeństwo miało udać się do Glin Wielkich na ryby - mówi.

Jak dodaje, w niedzielę, kilka kilometrów od miejsca ujawnienia zwłok, znaleziono samochód, którym poruszało się małżeństwo.

- Policjanci współpracują ze strażakami, używają drona, sonarów oraz psów tropiących. Koryto rzeki oraz jej brzegi również zostały sprawdzone na odcinku kilkunastu kilometrów od miejsca zdarzenia -  podkreśla.

Urszula Chmura zaznacza, że w akcji bierze udział także policyjny śmigłowiec.

Tymczasem jak informuje Radio Rzeszów, ciało 70-letniego mężczyzny zostało znalezione z raną postrzałową głowy. W środę ma być przeprowadzona jego sekcja zwłok.

Mielecka prokuratura wszczęła śledztwo mające wyjaśnić okoliczności śmierci mężczyzny.

- Śledczy zabezpieczyli broń, którą znaleźli przy zwłokach – poinformowała Małgorzata Dobosz-Słąba – zastępca prokuratora rejonowego.

Tagi do tego wpisu
Reklama