Trasy krajowe w Świętokrzyskiem są przejezdne

Data publikacji: 18.02.2021 06:10 / Data aktualizacji: 18.02.2021 07:18
Autor: Marek Orkisz , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Mimo opadów śniegu i deszczu wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie w regionie są przejezdne. Dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że trasy są czarne, mokre. Obecnie pracuje na nich 41 pługopiaskarek.

Niewielkie utrudnienia mogą napotkać kierowcy, którzy będą jechali przez miejscowość Skorzeszyce, gdzie około godziny 5.00 samochód ciężarowy wpadł do rowu. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej - informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Ratownicy wypompowali już paliwo i wkrótce rozpocznie się wyciąganie pojazdu na drogę. Nikomu nic się nie stało.

Jeden pas jezdni jest zablokowany. W miejscu zdarzenia policja kieruje ruchem wahadłowo. Akcja może potrwać około dwóch godzin.

22 pługopiaskarki pracują także na drogach wojewódzkich. Jak informuje dyżurny Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wszystkie trasy są czarne, mokre, jednak w niektórych miejscach zalega błoto pośniegowe. Podobnie sytuacja wygląda na kieleckich ulicach.

Reklama