Trwa interdyscyplinarny konkurs dla osób niepełnosprawnych. Jak wziąć w nim udział?

Data publikacji: 20.11.2020 21:52
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Kielce. Biuro Wystaw Artystycznych

Kielce. Biuro Wystaw Artystycznych
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Malarstwo, rzeźba, tkactwo, czy rękodzieło artystyczne. Prace wykonane w tych technikach można zgłaszać w III Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym dla Osób Niepełnosprawnych z Kielc i powiatu kieleckiego. Organizatorzy czekają na prace do 29 listopada.

To kolejny konkurs, który odbywa się z inicjatywy Rotary Club Kielce, przy wsparciu Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach. Szefowa galerii, Stanisława Zacharko-Łagowska, zachęca do zgłoszenia swoich prac.

- Ktokolwiek zechce wziąć udział, zarówno z osób, które kanalizują swoją twórczość poprzez różnego rodzaju zajęcia w domach opieki społecznej, jak i osób indywidualnych, które tworzą w domach rodzinnych, zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie - podkreśla.

Prace należy dostarczyć do 29 listopada do Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach, w godzinach od 8 do 16. Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie trzy prace powstałe w latach 2015-2020. Należy do nich dołączyć zgłoszenie, które można znaleźć na internetowej stronie BWA. Tam też znajduje się regulamin konkursu.

Prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach w okolicy 1 grudnia, czyli Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Termin jest uzależniony od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

Reklama