Trwa plebiscyt „O Dziką Różę”. Dziś „Klątwa rodziny Kennedych”

Data publikacji: 10.06.2021 10:53
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
27.02.2021 Kielce. Prapremiera spektaklu „Klątwa rodziny Kennedych”

27.02.2021 Kielce. Prapremiera spektaklu „Klątwa rodziny Kennedych”
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

„Klątwa rodziny Kennedych” to trzeci spektakl, który bierze udział w 29. Plebiscycie Publiczności „O Dziką Różę”. Zostanie pokazany dziś, o godzinie 19.00, na tymczasowej scenie Teatru im. Stefana Żeromskiego. Na widzów czekają wejściówki.

Paulina Drozdowska z działu marketingu kieleckiej sceny dramatycznej przypomina, że plebiscyt odbywa się na zmienionych zasadach, bo spektakle są prezentowane w ciągu miesiąca, a nie tygodnia, jak to tradycyjnie miało miejsce.

- Ale nadal są to bezpłatne premiery sezonu, tym razem 2020/2021 i nadal wybieramy najlepszych aktorkę, aktora i spektakl - zaznacza.

Dziś zostanie pokazane kolejne przedstawienie. Tym razem będzie to „Klątwa rodziny Kennedych” Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina. Paulina Drozdowska podkreśla, że to już piąta propozycja, jaką ten duet twórców przygotował dla kieleckiej publiczności.

- Tworzą własny język teatralny, osnuty najczęściej wokół postaci kobiecych, które w historii jakoś się zaznaczyły. Tutaj mamy inne spojrzenie. Bohaterką jest Rosemary Kennedy, ze słynnego amerykańskiego rodu, o którym bardzo dużo wiemy, ale ona jest postacią mało znaną, o której się nie mówi - zauważa.

Rosemary Kennedy z powodu swoich ułomności i zaburzeń psychicznych została wymazana z dziejów tego rodu, przemilczana, zapomniana. Nie pasowała do idealnego wizerunku rodziny Kennedych. Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami spektakl jest okazją do zastanowienia się nad innością i wartościami, jakimi kierujemy się w kontaktach społecznych.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 19.00. Zgodnie z regulaminem plebiscytu „O Dziką Różę”, widzowie biorący udział w przeglądzie, otrzymują bezpłatne wejściówki. Aby ją zdobyć, należy dziś, o godzinie 12.00, zadzwonić pod numer: tel. 41 344 75 00 lub 512 945 191.

Widzowie wybiorą najlepszych aktorkę, aktora i spektakl minionego sezonu, głosując na specjalnych kuponach, które będą dostępne w teatrze, w dniu prezentacji spektaklu. Urna na głosy będzie dostępna dziś w foyer, od godziny 18.00 do pół godziny po zakończeniu spektaklu. W tym roku kupony nie są dostępne w gazetach, ani redakcjach kieleckich mediów.

Nowością jest możliwość oddania głosu za pomocą e-maila. Na adres: dzikaroza2021@teatrzeromskiego.pl trzeba wysłać wiadomość, zatytułowaną: 28. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę”. W treści należy wpisać nazwiska najlepszej aktorki i aktora oraz tytuł najlepszego spektaklu. Głosowanie mailowe rozpocznie się 29 maja i potrwa do 23 czerwca. Jedna osoba może oddać jeden głos.

Szczegóły plebiscytu na internetowej stronie Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.
Kolejny pokaz w ramach plebiscytu zaplanowano na 23 czerwca. Wtedy zostanie pokazany spektakl „Dance Mom” według koncepcji i choreografii Wojciecha Grudzińskiego.

Reklama