Trwa Pride of Poland. Ferrum z Michałowa najlepszy w klasie ogierów rocznych

Data publikacji: 08.08.2020 11:15
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.08.2020. Janów Podlaski. Ogier Ferrum i Paweł Syliwoniuk

08.08.2020. Janów Podlaski. Ogier Ferrum i Paweł Syliwoniuk
Fot. Karolina Misztal

Ferrum ze Stadniny Koni w Michałowie okazał się najlepszy w klasie ogierów rocznych podczas tegorocznego Narodowego Czempionatu Koni Arabskich Czystej Krwi. Otrzymał on najwyższą ocenę przyznaną przez międzynarodowe jury.

Marek Romański, prezes Stadniny Koni w Michałowie, przyznaje, że ogiery z michałowskiej stadniny pokazały się z dobrej strony.

- Muszę przyznać, że zdecydowanie w tej klasie się wyróżniał i uzyskał najwyższą notę 93,67 pkt, co wyraźnie odbiegało punktami od pozostałych koni - komentuje.

Podczas piątkowego pokazu w klasie ogierów 4-6 letnich na trzecim miejscu uplasował się ogier Edmund, jeden z ostatnich synów Eksterna. Brąz z kolei w klasie ogierów 7-letnich i starszych uzyskał ogier o imieniu Złoty. Zaś w tej samej klasie na czwartym miejscu wylądował Eryks. W klasie ogierków dwuletnich i trzyletnich na drugim miejscu znalazł się natomiast Pointer.

- To bardzo dobre wyniki jak na początek - dodaje prezes koni w Michałowie.

08.08.2020 Janów Podlaski. Pride of Poland. Koń FerrumFot. Arabian Essence TV /

Dziś w Janowie Podlaskim w swojej pełnej okazałości zaprezentuje się około 100 klaczy arabskich młodszych i starszych z państwowych, ale i prywatnych stadnin.

- Bardzo ciężki dzień się zapowiada. Nasze oczekiwania są duże, ponieważ mamy bardzo dobre konie, szczególnie w klasach młodszych, co zresztą pokazaliśmy na przeglądzie w Białce. Mamy nadzieję, że powtórzymy chociaż część tych sukcesów - zaznacza.

W Janowie Podlaskim w piątek łącznie zaprezentowało się prawie 40 ogierów starszych i młodszych. Noty przyznawane są m.in. za ruch, głowę i szyję czy nogi. Z kolei przez kupujących powszechnie cenione za urodę czy charyzmę.

Klacze można obserwować od godz. 9 online. Sobotnie pokazy prawdopodobnie potrwają do godziny 20.

Z kolei główna aukcja Pride of Poland rozpocznie się w niedzielę o godzinie 9. Na prestiżowej liście ze stadniny michałowskiej widnieje sześć klaczy. Będzie też możliwość zakupienia dwóch źrebiąt, które urodzą się dopiero w przyszłym roku.

Bardzo mocnym punktem na liście aukcyjnej jest dwuletnia Florissima. W ubiegłym roku została uhonorowana tytułem czempionki klaczek rocznych. Bardzo liczymy też na znaną z pokazów 12-letnią siwą klacz Lawinię. W 2015 roku zdobyła nagrodę specjalną za najlepszy ruch podczas narodowego czempionatu polski w Janowie Podlaskim.

Wydarzenie zwieńczy aukcja Summer Sale. 10 sierpnia, podczas letniej wyprzedaży, zaprezentuje się osiem koni, w tym siedem klaczy i jeden 5-letni ogier Dastan.

LISTA LINKÓW, POD KTÓRYMI MOŻNA OGLĄDAĆ WYDARZENIE:

Pride of Poland Polish Arabian Horse Show

Pride of Poland Polish Arabian Horse Show

Pride of Poland Summer Arabian Horse Sale

Reklama