Trwa przebudowa centrum przesiadkowego w Starachowicach Zachodnich

Data publikacji: 13.05.2022 11:58
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Starachowice Zachodnie. Przebudowa centrum przesiadkowego. Wizualizacja

Starachowice Zachodnie. Przebudowa centrum przesiadkowego. Wizualizacja
Fot. UM Starachowice

Teren zmienia się w ramach programu poprawy komunikacji miejskiej.

Zmiany w komunikacji na terenie Starachowic wchodzą w etap realizacji. Mieszkańcy miasta już mają prawo do bezpłatnych przejazdów autobusowych, kończą się prace przy bazie MZK oraz otoczeniu dworca wschodniego. Teraz największym placem budowy jest centrum przesiadkowe w Starachowicach Zachodnich, zaznacza prezydent Marek Materek.

- W ramach inwestycji przebudowywany jest plac dworca, powstaje dwupoziomowy parking wraz z oświetleniem, stalowe zadaszenia peronu autobusowego oraz drogi dojazdowe do peronów autobusowych z minirondem i „zawrotką”. W ramach układu komunikacyjnego wybudowane będą ścieżki rowerowe wraz z parkingiem dla rowerów i nowe chodniki. Rozbudowany zostanie odcinek ulicy Nadrzecznej, na skrzyżowaniu z ulicą Sportową powstanie rondo, skorygowane będzie też skrzyżowanie z ulicą Radomską.

Na razie w związku z pracami kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w tym rejonie. Cała przebudowa będzie kosztowała 13,5 miliona złotych, środki na ten cel pochodzą z funduszy unijnych oraz rządowych.

Reklama