Trwa remont ulicy Wardyńskiego w Ostrowcu

Data publikacji: 25.10.2020 13:51
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.10.2020. Ostrowiec Św. Remont ulicy Wardyńskiego

25.10.2020. Ostrowiec Św. Remont ulicy Wardyńskiego
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Do marca przyszłego roku potrwają utrudnienia na ulicy Wardyńskiego w Ostrowcu Św., w związku z trwającym remontem. To ważny trakt w centrum miasta. Dojechać nim można m.in. do prokuratury, banków, a także do urzędu miasta.

Prace obejmują remont prawie półkilometrowy odcinek ulicy Wardyńskiego i około stu metrów ulicy Piwnej. Inwestycję wykonuje Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Jego prezes Krzysztof Kowalski informuje, że do połowy listopada powinien zostać wykonany fragment Wardyńskiego do ulicy Głogowskiego.

Teraz na odcinku obejmującym drogę wojewódzką układane są krawężniki. Trwają też prace przygotowawcze do ułożenia nowej nawierzchni asfaltowej. Poprawiona zostanie również zieleń w  pasie drogowym. Remont sąsiedniej ulicy Piwnej także powinien rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Jak dodaje prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński, remont znacznie podwyższy standard życia mieszkańców. Prace obejmują cały układ komunikacyjny, bo to nie tylko ułożenie granitowych chodników, pojawi się fragment ścieżki rowerowej oraz nowe oświetlenie LED.

Koszt prac to niemal 2 mln zł, z czego 400 tys. zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Reklama