Trwają szczepienia. Zachęca do nich także biskup

Data publikacji: 13.07.2021 08:41
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Punkt szczepień przed świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim

Kielce. Punkt szczepień przed świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Pod hasłem „Zaszczep się w wakacje” w mobilnym punkcie przed urzędem wojewódzkim w Kielcach trwa akcja szczepień przeciwko koronawirusowi.

Do piątku, 16 lipca, każdy chętny może tam przyjąć jednodawkowy preparat firmy Johnson& Johnson. Aby się zaszczepić wystarczy się zgłosić i zaczekać na swoją kolej. Za obsługę placówki odpowiada personel Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka.

W odpowiedzi na apel wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, do szczepień zachęcił też biskup kielecki Jan Piotrowski. W komunikacje do diecezjan napisał, że troska o zdrowie obywateli jest obowiązkiem państwa.

"Odpowiadając na prośbę Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 9 lipca br., który podjął działania i zorganizował akcję „Zaszczep się w wakacje”, zachęcam Czcigodnych księży, osoby konsekrowane i wiernych świeckich naszej diecezji, szanując wolność wyboru każdej osoby, aby skorzystać z tych możliwości, jakie daje w tym zakresie propozycja Wojewody Świętokrzyskiego" - dodał biskup.

Mobilny punkt sczepień przeciw COVID-19 przed urzędem wojewódzkim otwarty będzie do piątku, 16 lipca w godzinach od 8.00 do 18.00.

Reklama