Trwają wybory prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej

Data publikacji: 17.04.2021 15:15
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Mirosław Malinowski, Łukasz Korus

Mirosław Malinowski, Łukasz Korus
Fot. Radio Kielce

Trwa Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Prawie 130 delegatów z całego regionu przyjechało do Targów Kielce, aby wybrać szefa struktur świętokrzyskiego futbolu. Kandydatów jest dwóch: obecny prezes Mirosław Malinowski i pochodzący ze Starachowic, prezes Familijnego Klubu Sportowego Łazy Starachowice - Łukasz Korus.

Ze względu na sytuację epidemiczną obrady odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym. Sama procedura wejścia do budynku Targów Kielce trwała kilka minut dla każdego delegata. Musiał on przejść przez bramkę dezynfekcyjną i wypełnić specjalną ankietę covidową. Obowiązkowy był również pomiar temperatury ciała. Nie ma wspólnej sali obrad. Uczestnicy zebrania są umieszczeni w trzydziestu pomieszczaniach, między którymi jest pełna komunikacja wizyjna i foniczna. Każdy z delegatów ma do dyspozycji swój osobisty tablet, za pomocą którego będzie mógł m.in. oddać swój głos.

17.04.2021 Kielce. Delegaci udający się na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Świętokrzyskiego Związku Piłki NożnejFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

 

Kto i jak wybiera?

Prezesa związku wybierają delegaci podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego. W tajnym głosowaniu bierze udział ponad stu delegatów desygnowanych przez kluby piłkarskie z regionu. Jeżeli jest tylko dwóch kandydatów na stanowisko prezesa to zwycięzca wyłaniany jest zwykłą większością głosów.

 

Kim są kandydaci na stanowisko prezesa ŚZPN?

Łukasz Korus. Ma 38 lat. Jest prezesem Familijnego Klubu Sportowego Łazy Starachowice i pełnomocnikiem zarządu Świętokrzyskiej Federacji Sportu. Zawodowo pracuje jako kierownik do spraw sportu w Departamencie Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Jest także bliskim współpracownikiem sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Anny Krupki.

Mirosław Malinowski. Ma 60 lat. Funkcję prezesa ŚZPN sprawuje od pięciu kadencji, ale ta została wydłużona ze względu na panującą pandemię COVID-19, bo wybory miały odbyć się w ubiegłym roku. Po raz pierwszy został prezesem w 2000 roku. Od początku pracy w Świętokrzyskim Związku Piłki Nożnej swoją funkcję sprawuje społecznie.

 

Malinowski kontra Korus. Dziś wybory prezesa ŚZPN

Reklama