Trzy medale młodych zapaśniczek

Data publikacji: 21.11.2021 13:25
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Trzy medale zdobyły zawodniczki z regionu świętokrzyskiego podczas rozgrywanych w Hali Legionów mistrzostw Polski młodziczek w zapasach.

Najlepiej spisała się Julia Kowalik z Guliwera Kielce, która wywalczyła tytuł wicemistrzowski po porażce w finale kategorii do 66 kg z Oliwą Delong z Unii Racibórz.

- Rywalka mnie zaskoczyła. Wykonała bardzo szybki rzut przez biodro. Upadlam na plecy, próbowałam się bronić, ale niestety nie wyszło i przegrałam. Po walce trochę się załamałam, ale będę dalej mocno trenować - powiedziała Julia Kowalik, która dzięki dobremu występowi w Kielcach trafiła do kadry narodowej.

Pozostałe dwa medale, obydwa brązowe, zdobyły dla regionu świętokrzyskiego Julia Bartczak z Czarnych Połaniec w wadze do 33 kg. i Patrycja Bukowska ze Znicza Chęciny w kategorii do 36 kg.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano mistrzynię Polski w kategorii do 42 kg. Ninę Majchrzak, reprezentującą ZTA Zgierz. Rywalizację drużynową wygrał HUSARIA FIGHT TEAM Kozielice.

- Turniej według oceny trenerów stał na bardzo wysokim poziomie. Widać świetną pracę wykonywaną w klubach. Najlepsze zawodniczki z tej imprezy w przyszłym roku będą walczyły już w mistrzostwach Europy. Jesteśmy spokojni o przyszłość kobiecych zapasów w naszym kraju - powiedział wiceprezes do spraw zapasów kobiet Polskiego Związku Zapaśniczego Mieczysław Czwaliński.

Organizatorem mistrzostw Polski młodziczek w zapasach był Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Guliwer Kielce, a patronem medialnym Polskie Radio Kielce.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama