Trzy szkoły będą miały nowych dyrektorów?

Data publikacji: 21.05.2021 10:42
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Na zdjęciu: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Dyrektorów kliku szkół szukają władze Kielc. Marcin Chłodnicki, zastępca prezydenta miasta informuje, że w czerwcu odbędą się konkursy na te stanowiska, ponieważ szefom niektórych placówek kończą się kadencje, są też tacy, którzy zaplanowali odejście na emeryturę.

- Aplikować na dyrektorów trzech szkół można do 9 czerwca. Chodzi o I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego oraz dwie szkoły podstawowe: nr 19 oraz nr 20 - mówi Marcin Chłodnicki.

Już wiadomo, że na stanowisku nie pozostanie Dorota Mętrak, ze Szkoły Podstawowej nr 19, która zdecydowała o przejściu na emeryturę. O reelekcję będzie na pewno ubiegał się Waldemar Pukalski, dyrektor I Liceum. Marcin Chłodnicki ma nadzieję, że konkursy uda się rozstrzygnąć w pierwszym terminie, chociaż w poprzednich latach nie zawsze tak się działo.

- Jeżeli dyrektora nie uda się wybrać, to jest osoba zastępująca, a konkurs można rozpisać jeszcze raz - mówi Marcin Chłodnicki.

Konkursy odbędą się 18 czerwca. Dyrektora wybiera komisja, w skład której wchodzą między innymi przedstawiciele władz miasta, kuratorium oraz grona pedagogicznego placówki. Kadencja dyrektora trwa pięć lat.

Reklama